„V důležitých momentech jsme bohužel asi málo důrazní, bojácní, nebo nám chybí klid, což se pak projeví v koncovkách setů. Musíme na tom pracovat,“ byl skleslý přerovský trenér Radim Vlček.

V úvodní sadě Přerovanky sice nejprve strádaly, od stavu 11:15 se jim však podařilo uhrát devět bodů, zatímco soupeř se prosadil jedenkrát. Po chybách na příjmu šel přesto do vedení 1:0 soupeř.

Ve druhém setu pak městská sportovní hala opět sledovala vyrovnanou partii. Bohužel pro Přerov se stejným koncem. Po vyrovnání na 22:22 opět úřadoval Olymp.

„Určitě jsme měli situace řešit jinak, abychom jim ztížili jejich obranu a výborný blok. Jak se říká, štěstí přeje připraveným, a to soupeř byl. Čapl nám neskutečné množství balonů. Měli jsme dva výborně rozehrané sety, ale dnešní volejbal se rozhoduje v koncovkách,“ znovu zmínil Vlček.

Nejblíže zisku sady a zdramatizování utkání byly Zubřice ve třetím dějství. V závěru vedly už 24:20, pak ale byl jejich útok málo agresivní, čehož Pražanky dokonale využily a podařil se jim málo vídaný obrat. Nezabránilo jim v tom ani zranění klíčové hráčky Kalhousové.

„V podstatě se nám tam vyskytují pořád stejné věci. Nehrajeme špatný zápas, máme ho dobře rozehraný, ale prohrajeme. Třetí set to podtrhl. Za stavu 24:20 se bojíme důrazně útočit, pořádně si to nepřipravíme,“ kroutil hlavou Radim Vlček.

Olymp se tak v tabulce pravdy dostal před Přerov na šesté místo, Zubřice jsou sedmé. O další důležité body budou bojovat ve čtvrtek ve Frýdku-Místku.

„Musíme potvrdit, že zatím vyhráváme víc venku než doma a odvést si body. Zase se pak přiblížíme vyšším patrům. Tabulka je vyrovnaná,“ uvědomuje si trenér Vlček, který si opět vykoledoval žlutou kartu za výroky směrem k rozhodčímu Slezákovi.

Volejbal Přerov – PVK Olymp Praha 0:3 (-22, -22, -25)

Nejvíce bodů: Měrková 18, Svobodová 9, Personová 8 – Komárková 15, Kalhousová 10, Staňková 10. Rozhodčí: Slezák, Trumpeš. Diváci: 280.
Přerov: Zatloukalová, Vander Meerová, Shapavalová, Měrková, Svobodová, Personová, libero Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Zajícová. Trenér: Radim Vlček.
Olymp: Šimáňová, Šmídová, Staňková, Bartecká, Kalhousová, Komárková, libero Stavinohová. Střídaly: Vojíková, Černá. Trenér: Stanislav Mitáč.