Třetí místo je však přesto velkým úspěchem, tým trenéra Petra Gazdy vybojoval medaili po šestiletém čekání.

„Mám nyní smíšené pocity. Kdyby mi někdo řekl před sezonou, že budeme bronzoví, bral bych to všemi deseti. Po průběhu celé soutěže jsem ale konečným třetím místem zklamán, neboť jsem přesvědčen, že jsme měli na lepší příčku," přiznal kouč.

Po sobotním úvodním dvojzápase, kdy Přerov porazil Strakonice 18:7 a Slavia si následně poradila do té doby vedoucí Brno, bylo jasné, že domácí tým musí ve večerním duelu Kometu přehrát také.

Bouřlivá kulisa

Vyhecovaný zápas plný emocí, ale i nepřesných výroků rozhodčích se přerovským hráčům přes velkou bojovnost a podporu fanoušků vyhrát nepodařilo, prohráli 8:11.

„Jsem zklamán. S odstupem bude bronz jistě úspěchem. Titul byl ale blízko. Víc už jsme ze sebe nedokázali vymačkat. Chtěl bych moc poděkovat divákům, kteří vytvořili skvělou, na české poměry nepřekonatelně bouřlivou kulisu," vzkázal přerovským fanouškům po boji veterán mužstva Petr Přikryl.

Celá soutěž byla letos obrovsky vyrovnaná, zejména její koncovka, v níž se do posledních zápasů rozhodovalo, kdo si odnese vytoužený titul.

„I výsledky tohoto posledního turnaje ukázaly, že o vítězství či prohře a následně i o celkovém pořadí v soutěži rozhodovaly detaily včetně způsobu pískání jednotlivých rozhodčích. Chci vidět letošní bronz pozitivně, viděli jsme zřetelně, že můžeme porážet nejlepší. Neuvěřitelné výkony podával letos centr Mário Mazánik, který si zaslouží reprezentační čepičku. A příští rok podnikneme vše, abychom dosáhli na nejvyšší metu," slíbil trenér Gazda.

„Doufám, že udržíme celý tým pohromadě i příští rok a že zvládneme koncovku soutěže lépe než letos. Bude to ale ještě těžší, neboť ke stávajícím týmům přibude další těžký soupeř – družstvo STEPP Praha," doplnil jej závěrem Petr Přikryl. (th, red)

KVP Přerov – AJ Strakonice 18:7 (4:4, 5:1, 3:1, 6:1)

Střelci Přerova: M. Mazánik 7, Janíček 3, F. Mazánik 3, J. Otáhal 2, Holibka 2, Jurčík 1.

KVP Přerov – Kometa Brno 8:11 (1:3, 2:3, 2:2, 3:3)

Střelci Přerova: M. Mazánik 4, Berec 2, Janíček 1, J. Otáhal 1.

KVP Přerov – Slavia Praha 4:20 (1:5, 1:4, 1:8, 1:3)

Střelci Přerova: M. Mazánik 2, Chromčík a Jurčík 1.

Sestava KVP Přerov: Gogola, M. Mazánik, Janíček, F. Mazánik, Chromčík, Jurčík, Beňa, Berec, Komínek, J. Otáhal, Holibka, Přikryl, Němec. Trenér: Petr Gazda.

Konečná tabulka 1. ligy vodního póla mužů:

1. Slavia Praha (26 b)
2. Kometa Brno (25 b)
3. KVP Přerov (21 b)
4. Strakonice (0 b).