Jedná se o kvalifikační závody pro Mistrovství České republiky. Na podniku se představilo na čtyřicet posádek z Veslařského klubu Přerov a tři z nich dokázaly zvítězit.

Na nejvyšší stupínek vystoupila Magdaléna Juziková za vítězství ve skifu juniorek. Z prvenství se radoval také dvojskif žaček mladších Eliška Gerhátová – Veronika Vláčilová a párová čtyřka dorostenců Tomáš Jelínek, Tomáš Šišma, Jan Rezek a Vojtěch Habáň.

Přerovští junioři brali dvě druhá místa za dvojskif Michal Gerhát – Vladimír Trojan a za párovku, kde uvedené doplnili Martin Gajdušek a Stefan Hajduk.

Také juniorky byly stříbrné na párovce (Magdaléna Juziková, Sabina Patermannová, Anežka Procházková, Dita Ponikelská) a také na dvojce (Patermannová – Procházková).

Dorostenci Jan Cibulec a Šimon Churý dojeli třetí na dvojce, ve stejné disciplíně dojela posádka Jelínek – Habáň pátá.

Na dvojskifech byli dorostenci čtvrtí v sestavě Šišma – Rezek, Cibulec s Churým skončili pátí. Dorostenky si vybojovaly účast na MČR na skifech. Valentýna Kolářová dojela čtvrtá a Kateřina Pivková sedmá, na párové čtyřce ve společenské posádce dojely jmenované na třetím místě.

Velmi pěkně se představilo mladší žactvo. Eliška Gerhátová dojela třetí na skifu, o dvě místa za ní se umístila Barbora Pavelková. Na párové čtyřce dojela přerovská děvčata těsně čtvrtá.

Mladší žáci zajeli nejlépe na párové čtyřce, kdy sestava Tomáš Gajdušek, Martin Sedlák, Matouš Churý a ostravský Foltýn dojela druhá. Martin Sedlák byl na skifu třetí, Tomáš Gajdušek šestý a Matouš Churý sedmý, mezi mladšími skifaři dojel Jan Šeránek také třetí.

Těmito umístěními se všichni mladší žáci kvalifikovali na blížící se MČR. U starších žáků se postoupit do hlavního finále se podařilo pouze dvojskifu Michal Troníček – Adam Brožík, který dojel těsně pátý.

Poslední červnový víkend se v Račicích uskuteční Mistrovství České republiky žactva a dorostu, hned o týden později pak budou mít obdobné mistrovství junioři a dospělí. (vk)