Začátkem září se v rakouském Villachu konala mezinárodní regata, které se účastnilo kromě dorostu VK Přerov také kompletní české juniorské reprezentační družstvo, a v něm čtyři reprezentanti z přerovského klubu – Petr Pivko (dojel 2. na dvojskifu), Magdaléna Juziková (zvítězila na párové čtyřce), Sabina Patermannová a Anežka Procházková. Mladší žák Martin Sedlák dokázal i v nepřízni počasí v sobotu zvítězit a v neděli dojet třetí na skifu.

Sváteční „Václavský" víkend se tradičně koná na umělé veslařské dráze v Račicích Mistrovství České republiky ve sprintu (trať na 500 m, pozn. red.).

Až nečekaně dobře se zde vedlo přerovským závodníkům, získali celkem čtyři tituly.

Petr Pivko nenašel přemožitele na skifu, na dvojce bez kormidelníka juniorek totéž předvedly Sabina Patermannová a Anežka Procházková. Obě děvčata společně s Magdalénou Juzikovou zvítězila ještě na čtyřce bez kormidelníka. Poslední titul vybojovala dvojka bez kormidelníka dorostenců Jan Cibulec – Šimon Churý, kteří zvítězili o pouhých 15 tisícin vteřiny.

Následující dny se konalo Finále Českého poháru, kam se probojuje na základě bodovaných závodů vždy jen 12 nejlepších v jednotlivých kategoriích.

Závodníci Veslařského klubu Přerov si postup vyjeli ve všech kategoriích kromě staršího žactva a mužů.

V celkovém hodnocení poháru dopadly nejlépe přerovské juniorky, kterým patří celkové 3. místo, dorostenci skončili pátí.

Mladší žáci byli celkově sedmí, mladší žačky deváté, junioři desátí, dorostenky jedenácté. Celkově skončil VK Přerov na 13. místě ze všech klubů a oddílů z České republiky.

Posledním a zároveň velmi důležitým podzimním závodem je Hradišťský šestikilák, který se jel tuto sobotu z Babic do Uherského Hradiště. Již z názvu je patrná délka trati, která třikrát či čtyřikrát převyšuje normální závodní trať. Závody také slouží jako první nominační kolo pro výběr do Sportovního centra mládeže.

Závodu se účastní závodníci od 15 let a jedou se pouze individuální disciplíny – skify (párové, tedy pro jednoho veslaře se dvěma vesly, pozn. red) a dvojky bez kormidelníka (nepárové, tzn., že oba veslaři mají vždy jedno veslo, pozn. red.).

Závodníci Veslařského klubu Přerov si vůbec nevedli špatně. Výborné výkony předvedli dorostenci, Tomáš Šišma na skifu skončil na druhém místě.

Na stříbrnou medaili dosáhla také dorostenecká dvojka – Tomáš Jelínek a Vojtěch Habáň, kteří za vítězi zaostali o pouhé 3 desetiny vteřiny.

Pro medaili, tentokrát bronzovou, si dojela juniorka Magdaléna Juziková na skifu.

Těsně pod stupni vítězů skončila dorostenka Valentýna Kolářová. Obě závodnice zajely ale výborný čas a mají velkou šanci být pro příští rok zařazeny do SCM.

Mezi muži zajel velmi dobře Petr Pivko, který dojel na 7. místě. Druhé kolo výběru do SCM má podobu závodů na trenažéru a koná se na konci listopadu. (red)