Své letošní ambice potvrdil junior Petr Pivko, který prošel na skifu do hlavního finále, ve kterém dojel na skvělém čtvrtém místě, čímž si zajistil místo v reprezentaci. Magdaléna Juziková dojela na skifu pátá, reprezentační povinnosti tedy čekají také na ni.

Vítězství v malém finále znamenalo pro dvojku juniorek Sabinu Patermannovou a Anežku Procházkovou celkové sedmé místo, což bylo pro Přerovanky zklamáním, reprezentace se jim vzdaluje.

Junior Petr Čabla skončil na čtvrtém místě ve skifu lehkých vah. Věkem dorostenka Valentýna Kolářová to zkoušela mezi juniorkami. I když se mezi nejlepší dvanáctku nevešla, má pořád šanci dostat se do výběru dorostenek.

Dorostencům šlo na kontrolkách o Závody olympijských nadějí CEFTA. Tréninkový výpadek ale dvojce Jan Cibulec a Šimon Churý neumožnil lepší než osmé místo, na dvanáctém příčce dojela další přerovská dvojka Tomáš Jelínek – Vojtěch Habáň.

Velice dobré výkony předváděl po oba dva dny dorostenecký skifař Tomáš Šišma, který skončil celkově devátý a je příslibem pro další období. Kateřina Pivková se jako dorostenka na skifu také vešla mezi nejlepších dvanáct posádek. (vk)