Při Závodech olympijských nadějí se utkávají nejlepší dorostenci (věk 15 – 16 let) ze čtyř zemí – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Tomáš Gajdušek a Martin Sedlák z VK Přerov patřili k nejmladším účastníkům a byli nominováni do méně tradiční disciplíny a to nepárové čtyřky s kormidelníkem. Ve své jízdě dojeli na druhém místě.

„Naši borci přispěli body za umístění k celkovému vítězství českých barev. Kromě krásných medailí a vysněného reprezentačního dresu si kluci hlavně přivezli zkušenost z mezinárodních závodů a dozajista motivaci do dalšího tréninku,“ uvedl trenér VK Přerov Pavel Vychodil.

PO NÁVRATU ROVNOU NA PRIMÁTORKY

Oba dorostenci se vrátili v pátek v noci do Prahy a hned v sobotu naskočili do nejstaršího českého veslařské závodu – pražských Primátorských osmiveslic. Jeli na „moravské“ osmě, složené z brněnských, olomouckých a přerovských závodníků. V semifinále dokonce zvítězili nad pozdějšími vítězi, finále jim však nevyšlo dle představ a dojeli na čtvrtém místě.

V kategorii dorostenek má letos VK Přerov silnou početní skupinu – na lodi jelo sedm Přerovanek a jedna ostravská závodnice. Děvčata ve finále dojely na skvělém čtvrtém místě, trenér Jiří Olivík byl velmi spokojen.Tomáš JelínekZdroj: veslo.cz

I v kategorii juniorů měl Přerov zastoupení – Tomášové Šišma a Jelínek (na snímku vpravo) jeli v silné posádce spolu s pražskými oddíly a suverénně si zajistili přímý postup do finále. Tam ale nestačili na moravské společenství, které jelo výborně takticky (v proudu) a ani výtečná stíhací jízda nestačila na víc než na druhé místo.

Poslední přerovskou zástupkyní byla Kateřina Pivková, která mezi ženami dojela na pátém místě. Bratr Katky Petr studuje v Praze a vesluje za Slavii. Mezi muži dovesloval na bronzové osmě.

O týden dříve závodníci Přerova získali deset titulů mistrů Moravy, čtyřikrát byli jak stříbrní, tak bronzoví i bramboroví. Prokazují tak dobrou formu před blížícím se mistrovství České republiky.