Krejčíková na elitním turnaji bojovala po boku Rusky Věry Duševinové. S o devět let starší parťačkou dokázala v semifinále porazit i finalistky Australian Open Hlaváčkovou s Hradeckou (3:6, 7:6 a 10:8). Ve finále už česko-ruský pár nestačil na vítězky letošního prvního Grand Slamu Martinu Hingisovou se Saniou Mirzaovou (3:6 a 1:6).

Na mezinárodním poli se představila také Karolína Muchová. Tenistka, která stále stoupá vzhůru světovým žebříčkem, dokráčela až do finále turnaje ITF s dotací 10 000 amerických dolarů v Trnavě. Nestačila pouze na ruskou tenistku Jekatěrinu Alexandrovovou. Na Slovensku se představila také další Přerovanka Pernilla Mendesová, která vypadla ve čtvrtfinále.

Mládež pak zazářila hlavně na dorosteneckých krajských přeborech. Ve Valašském Meziříčí si to o titul rozdali přerovští reprezentanti Martin Šimeček a Michal Lušovský. První jmenovaný zvítězil po setech 6:3 a 7:5. Bronz si odvezl další tenista Přerova Jan Lenoch, který ve čtvrtfinále porazil druhého nasazeného Filipa Mališe 4:6, 6:3 a 6:3.

Přerovský souboj to byl také ve čtyřhře. Finalisté singlu spolu získali také triumf v deblu, kde přehráli přerovsko-ostravský pár Roman Filo – Filip Mališ. Jan Lenoch si vybojoval bronz i ze čtyřhry po boku Cyrila Františka Šlachty.

Krajský přebor děvčat se odehrál v Havířově. Zde se zadařilo zejména Petře Kučerové, která dovezla bronz z dvouhry a stříbro ze čtyřhry. Koláčková s Kuchařovou v deblu vybojovaly bronz.

Další dorostenky pak zazářily na turnaji ve Frýdku-Místku. Dvouhru zde ovládla Natálie Augustinová, čtyřhru zase Kateřina Látalová. Ta si ze singlu odvezla bronz.

Na konci měsíce byl ve hře také asi největší talent přerovského tenisu. Martina Kudelová však na turnaji kategorie B v Rožnově pod Radhoštěm musela ze singlu odstoupit kvůli nevolnosti, ve čtyřhře brala stříbro, když ve finále s partnerkou Richtrovou podlehla přerovské Barboře Koláčkové s Hejčovou z Frýdlantu.

Svůj turnaj absolvovaly také mladší žačky. Ve Zlíně se představilo sedm přerovských hráček, z nichž se nejdále probojovala Dagmar Jusková. Hráčka Prechezy došla do semifinále. Čtvrtfinále si zahrála Melinda Huťková, osmifinále Markéta Macháňová.

Další úspěchy si Jusková připsala v Ostravě na Turnajovém okruhu ČTS, odkud přivezla bronz ze dvouhry i ze čtyřhry. Zároveň s touto akcí byl na programu také turnaj mladších žáků v Rožnově pod Radhoštěm. Zde se blýskl zlatem ve čtyřhře a bronzem ve dvouhře Filip Vacula.

Ti nejmenší tenisté a tenistky sbírali zkušenosti v Olomouci, kde byl na programu velmi silně obsazený turnaj kategorie babytenis. Soupeřilo se zde bez rozdílu pohlaví a nejlépe z Přerovanů dopadla dívka. Marie Slaměníková skončila ze všech děvčat nejlépe a celkově na pátém místě.