Ve dnech 25. a 26. května se tam přesunula z Piešťan kvůli povodňové situaci na Váhu tradiční Mezinárodní regata mládeže.

Změna místa konání ovlivnila i program závodů, ze kterých vypadl sprint na 200 metrů a soutěžilo se pouze na tratích 500 a 1000 metrů.

Svěřenci trenéra Libora Šuláka dokázali v konkurenci vrstevníků z 16 států získat celkem čtyři medaile z celkových sedmi (z toho 4 zlaté, 2 stříbrné, 1 bronzová), které vybojovala česká výprava. Přispěli tak výrazně ke čtvrtému místu v celkovém pořadí za domácími Slováky, severními sousedy z Polska a Kazachy.

MACHÁČEK BRAL ZLATO

Vítězstvím se blýskl dorostenec Vojtěch Macháček jako člen podsádky čtyřkajaku spolu s kojetínským Miroslavem Kapounem, Radkem Valsou ze Sedlčan a královohradeckým Filipem Truhlářem, a to na půl kilometru.

Junior Martin Večerka společně s partnerem Vojtěchem Nováčkem z Týna nad Vltavou na deblkánoi přispěl stříbrem na 1000 metrů a bronzem na poloviční vzdálenost.

Dorostenec Vojtěch Neradil si na čtyřkánoi s nymburským Simonem Košnarem a sezemickými Tomášem Doktorem a Adamem Košnarem dopádloval pro stříbro na 500 metrů.

Za velmi úspěšné vystoupení lze považovat i čtvrtá místa kajakářky Gabriely Hermély v jednotlivkyních na kilometru mezi juniorkami a Neradila s Janďourkem v kánoi dvojic na půl kilometru. Výborná je rovněž 7. příčka juniora Jana Macháčka na singlkajaku na 1000 metrů v kategorii, v níž se obvykle schází největší konkurence.

Autor: Jakub Grmela