Celé startovní pole včetně sedmnácti přerovských mládežníků, které doplnili tři veteráni, tentokrát čekaly vzdálenosti 1000, 500 a 200 metrů.

Velká očekávání splnil starší benjamínek Vojtěch Macháček, který na kajaku mezi jednotlivci opět nepoznal přemožitele, natáhl na svou vítěznou šňůru další korálek a oprávněně se radoval ze zlata na 500 i 200 metrů. K hat-tricku, který mohl na 1000 metrů završit na deblu ve dvojici s Miroslavem Kapounem z Kojetína, nepomohl ani drtivý závěr, ve kterém už nestačili stáhnout náskok mladých Sparťanů. Se ztrátou jediné setiny sekundy si na krk pověsili stříbrné medaile.

Mladší benjamínci Ondřej Béňa a Jaromír Uvíra na singlkajacích na medaile nedosáhli. První z nich ve svých jízdách obsadil na 500 i 200 metrů pátou příčku, druhý skončil šestý na delší a pátý na kratší vzdálenost.

Bronz z 500 metrů a stříbro ze sprintu na 200 metrů vybojovala benjamínka Eliška Jurečková na singlkajaku. Ve dvojici s kojetínskou Petrou Jurečkovou pak na 1000 metrů zůstaly čtvrté maličký krůček od dalších stupňů vítězů.

Nepřehlédnutelnou sbírku cenných kovů získal mezi žáky kanoista Martin Večerka. V jednotlivcích se stal na všech tratích vicemistrem a čtvrté stříbro si vysloužil na čtyřkánoi s Jiřím Minaříkem z Kojetína, Vojtěchem Nováčkem z Týna a věkem dokonce benjamínkem Josefem Húskem z Ostrožské Nové Vsi. Na deblu s Nováčkem, který pádluje na stejné straně lodi, na 1000 metrů se pak plně projevila tato jejich nevýhoda a jako sedmí nepromluvili do medailového pořadí.

Úctyhodná konkurence 80 startujících se sešla v žácích v kajaku jednotlivců. Jan Macháček se přesto dokázal dvakrát prokousat do finále B a dojet celkově patnáctý na kilometru a šestnáctý na 500 metrech. Zdeněk Mach si na delší trati proklestil cestu do finále C a celkově se umístil dvaadvacátý. Společně na deblu rovněž na kilometru proťali cíl na slušné třinácté pozici. Na čtyřkajaku s Ondřejem Zendulkou z Kojetína a Jakubem Hejcmanem z Olomouce si opět na nejdelší trati připsali pátou příčku.

V dobrém světle se v žačkách na singlkajaku předvedla také čtrnáctá Gabriela Hermély na půl kilometru. Ve dvojici s Terezou Hettfleischovou z Jablonce nad Nisou pak na 500 i 200 metrů shodně dopádlovaly sedmé. Inka Ševčíková na deblu se sedleckou Andreou Vítkovou se o příčku před ně dostaly ve sprintu, naopak na 500 metrů je jako osmé těsně následovaly. Všechny společně na čtyřkajaku na půl kilometru finišovaly páté.

V dorostenkách se v kajaku jednotlivkyň na 500 metrů dařilo nejvíce jedenácté Kateřině Solařové. Na stejné trati ve dvojici s Kateřinou Michalczykovou obsadily osmé místo před devátými Nikol Peterkovou a Kristýnou Špalkovou. Ve sprintu pak stačila rychlost obou Kateřin na devátou příčku. Všechny jmenované s Veronikou Vařákovou zasedly také do čtyřkajaku a na půl kilometru dosáhly stejného výsledku jako žačky.

Dva bronzy v juniorech na deblkánoi posbíral Jiří Přikryl s novoveským Davidem Janíkem na obě delší tratě a stejná medaile jim jen o stupínek unikla ve sprintu. V jednotlivcích Přikryl naopak skončil nejlépe na 200 metrů jako sedmý a o příčku si pohoršil na 500 i 1000 metrů.

Výtečně se předvedli také vysloužilí závodníci. Tomáš Csoma ve veteránech A zvítězil na singlkajaku ve sprintu a bronzový výkon předvedl na kilometru. Mezi věkem pokročilejšími veterány C pozlatil starty na obou tratích Pavel Holubář, který sice stále závodí za USK Praha, avšak žije, trénuje a zkušenosti vycházejícím hvězdičkám už drahnou dobu předává v Přerově. Oba společně pak ve veteránech A dojeli v čele startovního pole na půl kilometru.

Holubář se na časy své slávy a starty na olympiádě a mistrovstvích světa a Evropy rozpomněl ve sprintu mezi muži na deblu s o 21 let mladším Lukášem Kusovským z Dukly Praha, se kterým prohnali soupeře narozené i o čtvrt století dříve a dokázali finišovat na krásném pátém místě. Pádlo oprášil a kvalitně potrénoval i Libor Šulák, který si ze singlkanoe veteránů A odvezl zlato z kilometru. Po příkladně bojovné jízdě zakončené výkopem lodi do cílové linie a koupelí také stříbro ze sprintu.

O mistrovské tituly ani o nominaci na reprezentační akce se žel kvůli zdravotním potížím nemohl porvat kanoista Josef Havlík v juniorech. Snad se brzy uzdraví, aby již v příštím roce mohl pomoci udržet či zlepšit dosažených met.