VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přerovští rychlostní kanoisté posbírali na MČR 7 titulů

Račice, Přerov – Vrchol sezony zastihl rychlostní kanoisty Spartaku Přerov ve výborné formě. Z Mistrovství ČR na krátkých tratích, pořádaném od pátku do neděle na kanále v Račicích, přivezli úplnou sadu medailí i cenná finálová umístění.

5.8.2015
SDÍLEJ:

Rychlostní kanoisté Spartaku PřerovFoto: Spartak Přerov

Celé startovní pole včetně sedmnácti přerovských mládežníků, které doplnili tři veteráni, tentokrát čekaly vzdálenosti 1000, 500 a 200 metrů.

Velká očekávání splnil starší benjamínek Vojtěch Macháček, který na kajaku mezi jednotlivci opět nepoznal přemožitele, natáhl na svou vítěznou šňůru další korálek a oprávněně se radoval ze zlata na 500 i 200 metrů. K hat-tricku, který mohl na 1000 metrů završit na deblu ve dvojici s Miroslavem Kapounem z Kojetína, nepomohl ani drtivý závěr, ve kterém už nestačili stáhnout náskok mladých Sparťanů. Se ztrátou jediné setiny sekundy si na krk pověsili stříbrné medaile.

Mladší benjamínci Ondřej Béňa a Jaromír Uvíra na singlkajacích na medaile nedosáhli. První z nich ve svých jízdách obsadil na 500 i 200 metrů pátou příčku, druhý skončil šestý na delší a pátý na kratší vzdálenost.

Bronz z 500 metrů a stříbro ze sprintu na 200 metrů vybojovala benjamínka Eliška Jurečková na singlkajaku. Ve dvojici s kojetínskou Petrou Jurečkovou pak na 1000 metrů zůstaly čtvrté maličký krůček od dalších stupňů vítězů.

Nepřehlédnutelnou sbírku cenných kovů získal mezi žáky kanoista Martin Večerka. V jednotlivcích se stal na všech tratích vicemistrem a čtvrté stříbro si vysloužil na čtyřkánoi s Jiřím Minaříkem z Kojetína, Vojtěchem Nováčkem z Týna a věkem dokonce benjamínkem Josefem Húskem z Ostrožské Nové Vsi. Na deblu s Nováčkem, který pádluje na stejné straně lodi, na 1000 metrů se pak plně projevila tato jejich nevýhoda a jako sedmí nepromluvili do medailového pořadí.

Úctyhodná konkurence 80 startujících se sešla v žácích v kajaku jednotlivců. Jan Macháček se přesto dokázal dvakrát prokousat do finále B a dojet celkově patnáctý na kilometru a šestnáctý na 500 metrech. Zdeněk Mach si na delší trati proklestil cestu do finále C a celkově se umístil dvaadvacátý. Společně na deblu rovněž na kilometru proťali cíl na slušné třinácté pozici. Na čtyřkajaku s Ondřejem Zendulkou z Kojetína a Jakubem Hejcmanem z Olomouce si opět na nejdelší trati připsali pátou příčku.

V dobrém světle se v žačkách na singlkajaku předvedla také čtrnáctá Gabriela Hermély na půl kilometru. Ve dvojici s Terezou Hettfleischovou z Jablonce nad Nisou pak na 500 i 200 metrů shodně dopádlovaly sedmé. Inka Ševčíková na deblu se sedleckou Andreou Vítkovou se o příčku před ně dostaly ve sprintu, naopak na 500 metrů je jako osmé těsně následovaly. Všechny společně na čtyřkajaku na půl kilometru finišovaly páté.

V dorostenkách se v kajaku jednotlivkyň na 500 metrů dařilo nejvíce jedenácté Kateřině Solařové. Na stejné trati ve dvojici s Kateřinou Michalczykovou obsadily osmé místo před devátými Nikol Peterkovou a Kristýnou Špalkovou. Ve sprintu pak stačila rychlost obou Kateřin na devátou příčku. Všechny jmenované s Veronikou Vařákovou zasedly také do čtyřkajaku a na půl kilometru dosáhly stejného výsledku jako žačky.

Dva bronzy v juniorech na deblkánoi posbíral Jiří Přikryl s novoveským Davidem Janíkem na obě delší tratě a stejná medaile jim jen o stupínek unikla ve sprintu. V jednotlivcích Přikryl naopak skončil nejlépe na 200 metrů jako sedmý a o příčku si pohoršil na 500 i 1000 metrů.

Výtečně se předvedli také vysloužilí závodníci. Tomáš Csoma ve veteránech A zvítězil na singlkajaku ve sprintu a bronzový výkon předvedl na kilometru. Mezi věkem pokročilejšími veterány C pozlatil starty na obou tratích Pavel Holubář, který sice stále závodí za USK Praha, avšak žije, trénuje a zkušenosti vycházejícím hvězdičkám už drahnou dobu předává v Přerově. Oba společně pak ve veteránech A dojeli v čele startovního pole na půl kilometru.

Holubář se na časy své slávy a starty na olympiádě a mistrovstvích světa a Evropy rozpomněl ve sprintu mezi muži na deblu s o 21 let mladším Lukášem Kusovským z Dukly Praha, se kterým prohnali soupeře narozené i o čtvrt století dříve a dokázali finišovat na krásném pátém místě. Pádlo oprášil a kvalitně potrénoval i Libor Šulák, který si ze singlkanoe veteránů A odvezl zlato z kilometru. Po příkladně bojovné jízdě zakončené výkopem lodi do cílové linie a koupelí také stříbro ze sprintu.

O mistrovské tituly ani o nominaci na reprezentační akce se žel kvůli zdravotním potížím nemohl porvat kanoista Josef Havlík v juniorech. Snad se brzy uzdraví, aby již v příštím roce mohl pomoci udržet či zlepšit dosažených met. 

Autor: Redakce

5.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 15 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) Mechanik - elektronik. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní doba: 6,30 - 15,00hod.., , Požadujeme:, ŘP sk. B; znalost práce v oboru audio; znalost elektronických schémat a obvodové nízkofrekvenční elektroniky; mechanická zručnost, , Nabízíme:, Stravenky; příspěvek na dopravu, , Zájemci se mohou hlásit: , - zasláním životopisu (CV) na e-mail: pekra@ seznam.cz, - telefonicky na číslo 608 711 377 - pan Petr Král, , Místo výkonu práce: Pekra Audio s.r.o. - areál Prachárna, Klokočí, 753 61 Hranice 4. Pracoviště: Pekra audio s.r.o., 753 61 Hranice 4. Informace: Petr Král, +420 608 711 377.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 5 000 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol) Učitel/ka 1. stupně ZŠ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 5000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, Kvalifikovaný pracovník pro učitelství I.stupně ZŠ na zkrácený úvazek 0,23 / 1 vyučovací hodina denně 11,45 - 12,45: výuka VV, TV, PČ (nelze dát 5 hodin do jednoho dne), , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: skola.polkovice@email.cz. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola polkovice, příspěvková organizace, 751 44 Polkovice. Informace: Leona Indráková, +420 581 768 048.

Management - Řídící pracovníci v oblasti péče o děti Ředitel/ka 30 606 Kč

Řídící pracovníci v oblasti péče o děti Ředitel/ka mateřské školy. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30606 kč, mzda max. 34986 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podrobné informace o vyhlášení konkursního řízení naleznete na www.prerov.eu, cesta: Magistrát, Veřejné zakázky a výběrová řízení, Výběrová řízení, Konkursní řízení na volná místa - školy a školská zařízení. , , Požadavky:, Obor vzdělání: učitelství pro mateřské školy - vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedag. prac. a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Vzdělání a související podmínky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, pro ředitele mateřské školy. Praxe dle § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 563/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Znalost školských předpisů a problematiky řízení příspěvkové organizace vykonávající činnost mateřské školy a zařízení školního stravování, typu školní jídelna - výdejna. Občanská a morální bezúhonnost, znalosti v oboru a praxe v dané oblasti vítány., , Termín podání přihlášek do 7. 9. 2018. Rozhodující pro dodržení termínu podání přihlášek je datum poštovního razítka na obálce., Písemné přihlášky včetně požadovaných náležitostí zasílejte doporučeně na adresu: , Statutární město Přerov, Odbor sociálních věcí a školství, Oddělení školství a mládeže, Magistrátu města Přerova, Bratrská 34, 750 11 Přerov 2. Pracoviště: Mateřská škola radost, přerov, kozlovská 44, Kozlovská, č.p. 214, 750 02 Přerov 2. Informace: Jitka Sotorníková, +420 581 268 714.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 15 000 Kč

Vrátní Vrátný/á (OZP). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , Požadujeme:, výhodou práce s PC. Podmínkou je trestní rejstřík bez záznamu., , Nabízíme:, Náborový příspěvek až 20 tis. Kč, dlouhodobá a stabilní práce, nepřetržitý provoz, 12-ti hodinové směny ranní a noční., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: bronislavap@probank.cz;, - telefonicky (pondělí až pátek, 8,00 - 15,00 hod.) na čísle 773 087 670 - Ing. Bronislava Plisková. Pracoviště: Pro bank security a.s. - pracoviště hranice, Bělotínská, č.p. 288, 753 01 Hranice 1. Informace: Bronislava Plisková, +420 773 087 670.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté HC Zubr Přerov. Ilustrační foto

Zubři i s juniory svedli vyrovnaný boj s Novými Zámky. Padli po nájezdech

Přerovský silák Jiří Tkadlčík na Arnold Classic South America 2018 v Brazílii.
9

Michalov přivítá nejsilnější muže světa. Tkadlčík chce doma vybojovat titul

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT