S potěšením jsme mohli sledovat i skvělé výsledky přerovských plavců. Výborně si vedl Jakub Jurášek.

Na přední umístění to zatím ještě nebylo, ale zejména osobní rekord 2:09,25 minut na trati 200 metrů volný způsob byl výborný.

Stejně dobře si vedl i Miroslav Krejčíř, kterému se také podařilo vylepšit svá osobní maxima na padesátimetrovém bazéně. Nejlépe zvládl kraulovou padesátku (26,50 sekund), znakovou dvoustovku zaplaval za 2:24,12 minut.

Ondřeji Šlechtovi se v sobotní části závodů nedařilo, ale v neděli už to bylo lepší. Se štěstím proklouzl až do finále nejrychlejší disciplíny 50 metrů volný způsob a časem 25,03 sekund vybojoval skvělé šesté místo.

Nejlépe si z přerovských plavců vedla Věra Kopřivová. I když věkem ještě žákyně, přesto postoupila do finále ve své nejsilnější disciplíně 200 metrů motýlek a slušným časem 2:31,32 minut skončila na skvělé čtvrté pozici.

Na těchto závodech v dresu Ostravy plaval i další Přerovan Martin Šlechta. Vedl si špičkově. Znakovou padesátku těsně prohrál se svým oddílovým kolegou, když oba atakovali rekord mítinku a vybojoval tak stříbrnou medaili.

V nejrychlejším závodě na 50 metrů volný způsob zaplaval vynikající čas a osobní rekord 23,94 sekund. Zaslouženě zvítězil a vybojoval tak svoje první zlato v Českém poháru.

(rt)