Závody začaly velice nezvykle, když po slavnostním nástupu se na břehu Metuje konala historicky první otužilecká svatba. Do stavu manželského zde vstoupili otužilci Taťána Guzioti a Tomáš Prokop oba z 1. Pražského klubu otužilců.

Po úředním projevu a formalitách se novomanželé vydali na svatební cestu ledovou Metují za doprovodu družiček a závodníků na stometrovou trať. Po absolvování symbolického kolečka si na břehu vyměnili prstýnky a prokřehlými prsty svým podpisem stvrdili manželství.

Po tomto zpestření následoval závod na 750 metrů obsazený 24 závodníky. Na této trati s obrovským náskokem zvítězil přemožitel kanálu La Manche David Čech z Univerzity Brno.

Další místa pak patřila plavcům Spartaku Přerov. Jako druhý doplaval s téměř minutovým náskokem Vlastimil Zaoral st., na pozici třetí byl Vlastimil Zaoral ml., Adolf Goebel doplaval čtvrtý a Miroslav Nezhyba pátý.

Následovala plavba na půl kilometru, která nebyla koncipovaná jako sportovní soutěž, a tak se na ní neměřil čas ani pořadí. I tak se ale závodníci mezi sebou prali o každé místo a o každý metr. Zde se osvědčil další Spartakovec K. Horník. Na trati 250 metrů neměl Přerov žádné zástupce.

Na závod dorazila i pětičlenná výprava otužilců z polských Katowic, která si již tradičně pochvaluje tvrdost zimních závodů v České republice.

Byli jako vždy plni dojmů, neboť nikde jinde v Evropě, ba ani ve světě než u nás, si nemůžou závodně zaplavat 500, 750 nebo dokonce 1000 metrů v ledové vodě. To je opravdu naše rarita. A letošní Náchod byl vskutku příkladný.

Spartak Přerov se i po tomto závodě stále drží na třetí příčce mezi 31 oddíly. V celkovém pořadí 388 jednotlivců má Spartak v první desítce hned 4 plavce. Pořadí: 1. Vlastimil Zaoral ml. (ročník narození 1991), 2. Vlastimil Zaoral st. (1968), 8. Miroslav Nezhyba (1979), 10. Adolf Goebel (1981).