Pro velký počet startujících byli účastníci rozděleni do dvou skupin po jedenácti klubech a v každé skupině se hrálo systémem každý s každým. Následně hrály kluby, které se umístily na prvních třech místech v každé skupině, mezi sebou velké finále o umístění v první šestce, což byla oceňovaná místa.

Přerovskou metanou reprezentoval na tomto turnaji po dlouhé době i Sportovní klub metané Strojař Přerov ve složení Doupal, Juřík, Raclavský, Kadlec, a bojoval ve výkonnostně lepší skupině A. Po velmi dobrém výkonu obsadil 2. místo, pouhé 2 body za vítězem této skupiny, kterým se stal rakouský Union Kats-dorf. Ten pak v boji o vítězství v turnaji porazil prvního ze skupiny B a odvezl si tak putovní pohár. Sportovci z Přerova nastoupili k zápasu s druhým ze skupiny B – německým 1. FC Neunburg, kterého porazili výrazným rozdílem a obsadili tak v celkovém pořadí 3. místo.

Zajímavostí je to, že tento turnaj byl přípravou reprezentačních družstev České republiky jednotlivých kategorií na nastávající mistrovství světa, které se bude konat koncem února 2014 v rakouském Innsbrucku, a všechna reprezentační družstva se v konečném pořadí umístila až za SKM Strojař Přerov. I z tohoto pohledu je to další významný úspěch přerovské metané na mezinárodní úrovni.