„Jedná se o závod, který se skládá z pěti jednotlivých kol, přičemž do konečného pořadí se započítávají tři nejlepší výsledky včetně finálového závodu,“ připomněl předseda oddílu lukostřelby SK Přerov David Kalina.

Zimní pohár tradičně láká především lukostřelce z Moravy, kterým slouží jako kvalitní příprava na mistrovství republiky a pohárové závody Českého lukostřeleckého svazu. V letošním roce jsou nahlášeni závodníci v divizích reflexní a holý luk.

V právě proběhlém prvním kole, kterého se zúčastnilo 63 závodníků, se rozhodně neztratili ani přerovští lukostřelci. První místa po prvním závodě drží starší žákyně Nela Zbořilová a mladší žák Vincent Prášil.

Druzí jsou David Blaťák ve starších žácích, Miroslav Grohmann v seniorech a Marta Prášilová v ženách. Třetí místa pak patří Barboře Hronkové v kadetkách, Martinu Úrubkovi ve starších žácích, Nicol Krutilové ve starších žákyních, Andrei Zbořilové v mladších žákyních a Haně Hronkové v žákyních do 10 let.

Těsně pod stupni vítězů skončili Kristýna Gajdošová v žákyních do 10 let, Nikol Kalinová v mladších žákyních, Jan Spáčil ve starších žácích a Šárka Červenková ve starších žákyních.

Dosavadní velmi dobré výsledky jsou pozvánkou i na další závody, z nichž nejbližší se uskuteční tuto neděli 17. listopadu.

Třetí kolo proběhne 1. prosince, čtvrté 15. prosince a finále je plánováno na 5. ledna příštího roku. Všechny závody se tradičně odstřílí v městské sportovní hale v Přerově vedle zimního stadionu.