Na mistrovství světa se Čechům dařilo

Mistrovství světa jednotlivců se uskutečnilo v rakouském Ritzingu, kde byla Česká devítičlenná výprava (bez zástupců Spartaku Přerov) velmi úspěšná. Mistryní světa ve sprintu (hraje se na 2×20 hodů sdružených, vyřazovacím způsobem a v pavouku) se stala česká reprezentantka Hana Wiedermannová, když ve finále porazila Rakušanku Frankovou 2:0. Její cesta do finále nebyla vůbec jednoduchá, když prakticky od druhého kola až do finále remizovala na setbody 1:1 a rozhodovaly následující tři hody do plných.

V soutěži jednotlivkyň na 120 hs vybojovala Vaverková stříbrnou medaili, když ve finále až v samém závěru podlehla slovinské reprezentace o pouhé dva kolky v poměru 590:592, na set body 2:2. Rovněž Kotyza vybojoval stříbro, když ve finále podlehl Zavarkovi (Srbsko) 618:651 a na setbody 1:3.

Ve Světovém poháru české celky nehrály

Ve Světovém poháru, který se konal v Makedonii, v mužském finále porazila ZP Sport Podbrezová (Slovensko) chorvatský KK Zadar 5:3 (3746–3716). Třetí skončil SKV Rost – Weiss Zerbet (Německo), který v boji o třetí místo porazil TK Zalaege Szegedi (Maďarsko) 6:2 (3745–3694).

Ženám kraloval KK Lanteks Celje (Slovinsko) když porazil Elektromures RT Mures (Rumunsko) 6:2 (3507–3465). Třetí byl srbský celek KK Subotica.

Muži SKK Primátor Náchod a ženy Slavie Praha, mistři ČR, nestartovali z finančních i personálních důvodů.

V Evropském poháru nastoupila Jihlava a Blansko

Evropský pohár se za účasti patnácti mužských celků odehrál v chorvatském Splitu. Vítězem se stal SKC Viktoria Bamberk (Německo), který ve finále porazil maďarský Szeged 5:3 (3632–3567). V souboji o bronz KK Zaprešič (Chorvatsko) zdolal KK Inter Bratislava 7:1 (3510–3444).

Český zástupce KK PSJ Jihlava s 3464 body obsadil pátou nepostupovou příčku, když na čtvrté místo ztrácel 37 kolků. Jeho nejlepšími hráči byli Kotyza 609 a Baran 588.

Ve finále žen zvítězilo německé družstvo KV Liedols-hem 5:3 (3345–3274) nad Chorvatkami KK MLAKA Rijeka. Třetí příčku obsadil TKKF Debinski Gdaňsk (Polsko).

Ve dvanáctičlenné kvalifikaci ČKD Blansko dosáhlo 3177 bodů a obsadilo sice slušnou 5. pozici, ale na čtvrtou postupovou příčku scházelo pouhých 13 kuželek.

Přerov v Poháru NBC vyhořel

Pohár NBC se odehrál v chorvatském Splitu. V mužské kategorii ve finále zvítězil KK Novska (Chorvatsko) nad KK Banja Luka (Bosna Hercegovina) 5:3 (3372–3334). Bronz vybojoval KK Zagreb (Chorvatsko) po vítězství nad KK Triglav Kranj (Slovinsko) 8:0 (3593–3321).

V jednadvaceti­členné kvalifikaci se Spartaku Přerov vůbec nedařilo a obsadil až sedmnácté místo s 3240 kolky v sestavě Kudela 523, Goldemund 581, Pleban 520, Kanda 499, Mazur 541, Matyáš 576.

Zřejmě se u některých hráčů projevila i malá mezinárodní zkušenost, když na takové akci byli poprvé. Navíc ze základu ještě chyběl Bělíček.

V klubových mezinárodních soutěžích dosáhl Spartak Přerov výrazného úspěchu naposled v roce 2002, když ženy vybojovaly čtvrté místo v Evropském poháru.

V Poháru NBC žen ve finále porazil KK Brest Cerknica (Slovinsko) chorvatský SKK Koprivnica 6:2 (3263–3253). V boji o třetí místo Kofem Szekesfeherver (Maďarsko) zvítězil nad KK Šumperk 6:2 (3162–3137)

Pohár mladých nadějí

V Poháru mladých nadějí byl na pěti kuželnách v Blatné, Duchcově, Horním Benešově, Přelouči a v Třebíči sehrán druhý turnaj letošního ročníku za účasti 219 chlapců a dívek.

V kategorii mladších žaček dosáhly hned dvě hráčky výkonu 258 kolků, a to Dvořáková (Sokol Chýnov) v Blatné a Majerová (SKK Primátor Náchod) v Přelouči. Z chlapců byl nejlepší Janča 269 (KK Kroměříž) v Třebíči.

Mezi staršími žačkami byly velmi pěkné výkony v Třebíči – Vrecková 268 (Jiskra Nová Bystřice) a Macháčková 262 (TJ Nové Město na Moravě), a v Blatné Wohlmuthová 266 (SKK Rokycany). Starším žáků kraloval Jiří John 267 (Jiskra Ústí-Hulváty) v Přelouči.

V Horním Benešově startoval i mladík přerovského regionu. V kategorii starších žáků obsadil slušné 4. místo Stanislav Beňa (Spartak Přerov) výkonem 215 bodů. Po dvou kolech je zatím s 9 body na 34. příčce.

Dominika Vinklarová z Hranic obsadila ve starších žačkách rovněž v Horním Benešově s 203 kolky třináctou příčku.