Jako první se tedy předvedl téměř po dvouleté pauze Ondřej Srubek. Soupeřem mu byl Petr Kaláb z Valašského Meziříčí. „Ondra působil lehce ztuhle, ovšem i tak to na soupeře v klidu stačilo a vyhrál 3:0 na body," okomentoval počínání navrátilce trenér Tomáš Tomiga. V kategorii juniorů nastoupil nováček Erik Ištánek, který hned v prvním kole poslal Petra Kučerku z Hodonína do počítání kopem na žebra. K zemi jej následně nasměroval ještě jednou, tentokrát ovšem povedeným zadním direktem.

„V tomto okamžiku ovšem dle mého ringový rozhodčí pochybil a Kučerku zcela nepochopitelně nepočítal," zlobil se přerovský kouč. Jeho svěřenec zápas nakonec prohrál 1:2 na body.

Dalším, kdo vstoupil mezi šestnáct provazů byl ve váze do 81 kg Marek Bartl, který si poradil se Štěpánem Genčůrem ze Zlína. Jiří Švec se v kategorii do 75 kg postavil proti Radku Moudrému ze Smash Gymu Olomouc a i on dokázal vyhrát. V poslední bitvě se střetli dva reprezentanti ČR. Přerovský Ondřej Srubek a David Koutný ze Smash Gymu Olomouc.

„Srub v tomto duelu působil už od počátku uvolněněji a nebezpečně kontroval. Ve druhém kole pak už soupeře ničil. V závěrečném to byla už téměř exhibice. Nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo je ve váze do 91 kg českou jedničkou," dodal závěrem Tomiga. (kbc)