Letos na nich poprvé poměřili síly v pokračování Českého poháru v Labe aréně v Račicích ve dnech 11. - 13. května, kvůli státním maturitám tedy netradičně od soboty do pondělka.

Oproti zvyklostem také došlo jednak ke spojení kategorií žen a juniorek kvůli generační obměně národního týmu, což se týkalo i kajakářky Gabriely Hermély, a jednak ke dvěma shodným finálovým jízdám juniorů v jednotlivcích na kánoi i kajaku na 500 metrů.

Na základě dosažených výsledků pak dojde k vyslání reprezentačních posádek na úvodní mezinárodní klání sezony a podle jejich úspěšnosti se bude následně odvíjet nominace na mistrovství světa.

Do Račic tentokrát necestovali benjamínci, kteří se místo toho utkají v srpnu v Ostrožské Nové Vsi, z Přerova tudíž vyrazila celkem 14 členná výprava mládežníků pod vedením trenérů Lucie Kotoučové a Libora Šuláka a na funkcionářském poli úřadoval rozhodčí Jiří Přikryl.

JUNIOR VEČERKA ZÁŘIL

Ve skvělé formě se předvedl junior Martin Večerka, který na kánoi v jednotlivcích zvítězil ve sprintu na 200 metrů, na 500 metrů obsadil v obou finálových jízdách shodně 2. příčku stejně jako na 2000 metrů a na kilometru, který ovšem pozlatil ve dvojici s vltavotýnským Vojtěchem Nováčkem.

Jan Macháček rovněž mezi juniory zvítězil na singlkajaku na 2000 metrů a ve dvojici s Patrikem Podraským ze Sparty skončili bronzoví na kilometru.

Dorostenec Vojtěch Neradil si dopádloval pro stříbro na singlkánoi na 500 a 2000 metrů a pro bronz na 1000 metrů, který zopakoval i na deblu se sezemickým Rudolfem Adamem.

Dorostenka Denisa Janáčková se na singlkánoi umístila druhá na 2 kilometry a společně s Darinou Smýkalovou se Slovanu Hranice postříbřily i sprint a trať na 500 metrů.

Kajakář Albert Šimek v žácích finišoval na 2000 metrů třetí a shodnou příčku vybojoval i ve dvojici s Petrem Kotkem na 500 a 1000 metrů.

JAKUB GRMELA