Pouze čtyři stejná jména byla na přerovské soupisce i při posledním vzájemném duelu obou týmů. Takových změn doznal domácí kádr od dubnového data. Jenže na startu nového ročníku nepřesvědčuje. S Královopolskými dokázal držet krok jen první čtvrthodinu.

„Dnes jsme vydrželi hrát dobře možná úvodních dvacet minut. Potom přišel první výpadek, kdy jsme soupeře pustili do pětigólového vedení. Naštěstí jsme nástup Brna ještě stihli zbrzdit a do šaten šli se ztrátou, v uvozovkách, jen šesti branek," komentoval vývoj prvního dějství trenér Přerovských Richard Buček.

Na poločasovém vedení Brňanů měl nezanedbatelný podíl strážce jihomoravské svatyně, Petr Štolcar. Kdo si však myslel, že s jeho vystřídáním ve druhé půli přijde nová naděje pro domácí, byl na omylu. Jiří Bavlnka propustil za svá záda dokonce ještě o jeden gól méně než jeho parťák.

„Bohužel stejně jako v minulém zápase v Plzni jsme nebyli schopni proměňovat střelecké pozice. Když už jsme si vytvořili šance, tak jsme je často zahazovali. Na devatenáct branek se nedá vyhrávat ani doma ani venku," zklamala Bučka nízká produktivita jeho svěřenců.

Ovšem nebyla to pouze finální fáze, kde Přerov za svým soupeřem zaostával. Mezer v obraně Sokola s ubíhajícími minutami druhé půle přibývalo a náskok Brna prudce narůstal. Zastavil se až na čísle 20 při konečném skóre 19:39.

„Druhý poločas byl od nás katastrofální. O přestávce jsme si řekli, že si pohrajeme, zkusíme vytvořit šanci a půjdeme na gól, ale místo toho jsme udělali hromadu technických chyb, ze kterých soupeř chodil do trháků," komentoval rozladěný kouč vývoj druhé poloviny zápasu.

Zásadní problém však Buček viděl jinde. V družstvu mu chyběla postava, která by i za nepříznivého stavu dokázala zbytek týmu strhnout: „Prohrát se může. Může nás potkat nepovedené utkání, může hrát slabší proti silnějšímu, ale musí se to odmakat. Bohužel, dnes na hřišti nebyl nikdo, kdo by byl schopný svou bojovností mančaft zvednout."

Dosáhnout na lepší výsledek a první soutěžní body se přerovští házenkáři pokusí v neděli na palubovce Zlína. „Budeme chtít zkusit něco jiného, než co jsme teď nezvládli. Samozřejmě to však nebude lehké, protože se Zlínu, na rozdíl od nás, podařilo udržet tým pohromadě. Před sezonou jsme ale počítali s tím, že podzim bude těžký. Kádr je z větší části mladý, nezkušený a musí se sehrát," věří Richard Buček v lepší zítřky.

TJ Sokol Přerov HC – Handball KP Brno 19:39 (16:17)

Nejlepší střelci: Martinát 5, Pernička 4/2, Švébiš 3 – Hanták 9/1, Hajčman 7, Kubis 6/2. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Rozhodčí: Hanák a Pavlíček. Vyloučení: 2:3. Diváků: 93.

TJ Sokol Přerov HC: Kuba, Vydra – Ďurčík, Janeček, Hradil 2, Švébiš 3, Dostál, Zemánek 2, Rob. Buček 2, Ševčík 1, Valášek, Martinát 5, Pernička 4/2. Trenér: Richard Buček.

Handball KP Brno: Štolcar, Bavlnka – Hubáček 4, Zima 1, Hajčman 7, Mráz 3, Dostalík 4, Mičola 2, Musil 1, Koubek 1, Burget, Kubis 6/2, Hanták 9/1, Weintritt 1. Trenér: Andrej Titkov.

AUTOR: TOMÁŠ STOKLÁSEK