Přerov se představil v Brně, se kterým neměl v sezoně vůbec úspěšnou bilanci. Nakonec hlavně díky zvládnutému druhému poločasu Sokoli brali dva body, a to za těsnou výhru 29:28.

Základ budoucího úspěchu položili Přerované už během úvodní třicetiminutovky, kterou díky střelecky úspěšnému počínání zvládli na výbornou.

Domácí neustále dotahovali, ale čtyřbranková výhoda byla po poločase právě na straně Sokolů.

„Důležité určitě bylo to, že se nám podařilo dobře vstoupit do utkání a vytvořili jsme si hned v úvodu náskok. To nás uklidnilo a mohli jsme se soustředit na svůj výkon," pověděl Richard Buček, trenér Přerova.

Druhá půle bývá pro Přerov kritická, ale tentokrát to neplatilo. Hostům se dařilo trestat zaváhání brněnských hráčů a tím si také udržovali klíčový náskok.

„Brňané během druhé půle zpřesnili hru a několikrát nás zatlačili. Měli jsme hodně vyloučených, což nás brzdilo. Naštěstí se nám podařilo klíčová oslabení ubránit," zmínil kouč Sokolů.

Závěr byl však dramatický. Místní celek přepnul na vyšší level a sedm minut před sirénou dokonce srovnal stav na 26:26.

Družina trenéra Bučka však poslední minuty zvládla, i když uhájila už jen jednogólové vedení. Dva body tak mířily do Přerova.

„Na zápas jsme se dobře připravili. Hráči si navíc uvědomili důležitost utkání. I když jsme odjeli do Brna jen v jedenácti lidech, tak jsme podali velmi dobrý a hlavně bojovný výkon. Pochvalu zaslouží hlavně trojka Hardt, Zemánek a Veřmiřovský, která nás táhla v ofenzivě za úspěchem. Výrazně nás navíc podržel gólman Prauzek, jemuž se navíc v závěrečných sekundách podařilo chytit stoprocentní tutovku soupeře," dodal spokojený Buček.

Další střetnutí čeká jeho hráče v neděli 23. března, kdy se od 10.30 představí na domácí palubovce proti týmu Zlína.

Handball KP Brno – T.J. Sokol Přerov HC 28:29 (12:16)

Nejlepší střelci: Hubáček 8, Hanták 6 – Hardt 10, Veřmiřovský 7.

Rozhodčí: Bečička a Horák. Vyloučení: 3 – 6. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4. Diváků: 350.

Přerov: Prauzek – Veřmiřovský, Ďurčík, Hradil, K. Zemánek, Mužík, Buček, Kopal, Hardt, Frančík, Valášek. Trenér: Richard Buček.