Úkol zněl jasně, zvítězit za každou cenu. A to se jim také především díky povedenému úvodu podařilo.

Sokol HC Přerov – KH Kopřivnice 34:27 (18:13)

Hosté nastoupili v brance s Pourem, který se v loňské sezoně párkrát objevil i v přerovském dresu, návrat to však pro něj nebyl povedený.

Přerovští měli v úvodu nebývale efektivní střelbu, když se z šesti pokusů pětkrát prosadili. Na druhé straně obrana v čele s brankářem Štolcarem držela a tak už v čase 4.44 za stavu 5:0 žádal kopřivnický kouč Bartoň o oddechový čas.

Gólový přísun ovšem pokračoval a zastavil se na skóre 7:0. Soupeř následně během necelých dvou minut vsítil tři branky a dostával se pomalu do hry. Navíc začal praktikovat osobní obranu na Kavku a přerovský útok rázem nebyl schopný zahrát kloudnou akci.

Kopřivnice v 17. minutě snížila na 10:7, Sokoli ale následně třemi góly vyhnali Poura z branky, kterého nahradil Čapka. Hosté i nadále pokračovali ve stíhací jízdě a v čase 24:15 za stavu 13:11 si musela vzít oddechový čas i domácí lavička.

Ten svěřencům Aloise Juríka prospěl, závěrečnou pětiminutovku vyhráli 5:2 a o přestávce tak byli ve slušném vedení 18:13.

Po příchodu z kabin přerovští házenkáři kontrolovali vývoj utkání a nepustili soupeře na menší rozdíl, než tří branek.

Od poloviny druhého dějství se naopak častěji prosazovali a otázkou dne už pak jen bylo, jakým rozdílem utkání skončí. Sokoli za šedesát minut hry vstřelili 34 branek oproti 27 trefám Kopřivnice a mohli tak slavit první vítězství v nástavbě.

„Jsem velice rozladěn z našeho výkonu. Utkání rozhodlo prvních osm minut. I když jsme se dvakrát dostali na rozdíl dvou branek, tak nás to stálo tolik úsilí, že jsme si vždy následně vzali slabší chvilku a soupeř toho využil a opět odskočil na nějakých pět gólů. Domácí měli ve svém středu hráče, který vyčníval o třídu nad ostatními a tím byl Kavka. Řekl bych, že skoro sám rozhodl utkání. Nás nepodrželi gólmani,“ nechal se slyšet Miroslav Bartoň, trenér Kopřivnice.

To přerovský lodivod Alois Jurík vyzvedl především výkon brankáře Štolcara.

„Neřekl bych, že vyčníval jen Kavka. Je ale pravdou, že dal nejvíce branek. Soupeř tomu musel přizpůsobit obranný systém, načež se nám prosadili i další hráči. Vysoko hodnotím výkon Petra Štolcara, který na rozdíl od Poura s Čapkou na straně druhé, byl výrazněl lepší a v kritických momentech nás podržel,“ řekl.

Nejlepší střelci: Kavka 10, Kovařík 5, Zemánek 5 – Gřes 6/3, Aspridis 4, Kichner 3, Kolmajer 3, Hanzelka 3.

Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/3. Vyloučení: 5 – 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváků: 297.

Sestava Sokola HC Přerov: Štolcar, Kosatík – Pernička, Valášek, Kovařík, Kavka, Plšek, Rob. Buček, Mužík, Zemánek, Hradil, Potiška, Schmalz.

Nyní mají přerovští házenkáři velikonoční víkend volný, jelikož si už předehráli utkání s Jičínem. Další zápas je tak čeká až v sobotu 30. dubna, kdy od 16 hodin přivítají Frýdek-Místek. A půjde opět o hodně.

Zubr extraliga házenkářů, nástavbová část

Skupina o 1. – 6. místo

3. kolo: Lovosice – Hranice 28:21, Dukla Praha – Plzeň 27:23, Karviná – Zubří 25:25.

Skupina o 7. – 12. místo

3. kolo: Přerov – Kopřivnice 34:27, Třeboň – Jičín 26:27, Frýdek-Místek – Brno 38:30.

1. (7.) Jičín 14 9 2 3 412:351 20
2. (8.) Přerov 14 7 0 7 396:400 14
3. (9.) Frýdek-Místek 13 6 0 7 391:375 12
4. (10.) Třeboň 13 6 0 7 355:364 12
5. (11.) Brno 13 5 1 7 373:399 11
6. (12.) Kopřivnice 13 5 1 7 353:391 11