„Zatím to máme rozehrané velice dobře, i když ne vždy to bylo ideální. Před sezonou jsme chtěli uhájit deváté místo z minulých dvou ročníků, ale po příchodu Viktora Hastíka jsme pomýšleli i na vyšší příčky kolem sedmého, osmého místa,“ říká přerovský trenér Miroslav Frank.

Jeho tým má ze 14 utkání 13 bodů za 6 vítězství, 1 remízu a 7 porážek při celkovém skóre 411:422 a drží se na sedmém místě se ztrátou pouhých dvou bodů na páté Lovosice a šesté Hranice.

„Rozlosování nebylo ze začátku jednoduché, ale zvládli jsme to, dostali se do pohody a jsme tam, kde chceme být. Velká překvapení pro nás byla vítězství v Hranicích, v Plzni a domácí remíza se Zubřím,“ pokračuje kouč v hodnocení.

Přerovský tým je dobře vyvážen, kdy se v něm snoubí zkušenost s dravým mládím. Jediným problémem, se kterým se mančaft potýká, je jeho šíře. „V posledních zápasech už nám trošku docházely síly. Opíráme se totiž jen o osm zkušených hráčů a doplňujeme to mladými kluky. Je veliké štěstí, že se nám vyhýbají zranění,“ uvědomuje si Frank.

Pro Sokoly to je letos nejlepší sezona za jejich tříletého působení v extralize a dostat se do první šestky po základní části a bojovat s těmi nejlepšími týmy u nás by bylo i pro hráče samotné splněním velkého snu.

„Bude to hodně složité dostat se do první šestky, každý teď bude finišovat a půjde do zápasů po hlavě, ať už se jedná o týmy bojující o titul, záchranu nebo první šestku. Na všech frontách se tak bude bojovat do posledního muže. Každý bod bude mít cenu zlata,“ uvědomuje si přerovský trenér.

Tipgames extraliga se tak po svátcích a lednovém mistrovství Evropy v Srbsku, kde budou bojovat i Češi, rozeběhne svým 15. kolem až ve středu 8. února, kdy Přerov přivítá Brno, a všichni budou očekávat povinné vítězství.

Výsledky a tabulka

14. kolo: Přerov – Karviná 31:38, Hranice – Lovosice 21:20, Zubří – Frýdek-Místek 31:29, Dukla Praha – Plzeň 29:27, Brno – Třeboň 24:20, Kopřivnice – Jičín 22:30.

Tipgames extraliga házenkářů - tabulka po podzimu