Přerov tak čekal velice těžký zápas, v němž mládí předčilo zkušenost.

HCB OKD Karviná SCM - Sokol HC Přerov 31:28 (16:13)

Úvod zápasu byl vyrovnaný, když obě družstva vycházela ze zabezpečených obran. První trhák se povedl Přerovu, který si vybudoval tříbrankové vedení. Nedůslednou hrou v útoku a technickými chybami však umožnil soupeři během dvou minut utkání vyrovnat.

Od poloviny úvodního dějství se oba celky přetahovaly ve vedení. Závěrečná pětiminutovka se však lépe vydařila domácímu týmu, který po hrubých chybách hostí v útoku dokázal z rychlých brejků strhnout vedení na svou stranu.

Poločas tak skončil vítězstvím juniorů Karviné o tři góly.

Taktéž začátek druhého dějství patřil hráčům Karviné, kteří své vedení dokázali navýšit. Přerovský tým ale přidal na důrazu v obranné i útočné činnosti a do 45. minuty snížil na rozdíl jediné trefy.

V této části utkání, kdy se rozhodovalo o vítězství, však Přerov hru nezvládl. Svou vlastní přesilovku prohrál 0:3 a dovolil tak karvinským vytvořit si rozhodující náskok. Přes veškerou snahu a bojovnost dokázal Přerov v závěru pouze korigovat vítězství domácího týmu.

Sestava a střelci branek: Klichuk, Kosatík - Buček, Heider, Bechný 8, Valášek 6, Tydlačka 4, Ševeček 5, Potiška 1, Halašta 1, Černošek, Drabík 2, Václavek 1, Tichý.

K utkání se vyjádřil Richard Buček, trenér přerovského celku: „O vítězství domácích rozhodlo menší množství technických chyb, kolektivnější kombinační hra a hlavně téměř stoprocentní využití rychlých přechodů do útoku. V utkání jsme nezklamali, avšak na vítězství naše úsilí a výkon tentokrát nestačily.“ „Za předvedený výkon zaslouží pochvalu oba brankáři Kosatík a Klichuk. Střelecky se dařilo zejména Bechnému s Valáškem a Tydlačkovi s Ševečkem. Ostatní hráči střídali lepší okamžiky s horšími, což rozhodlo.“

Nyní následuje v soutěži týdenní přestávka a po ní se Přerov utká na domácím hřišti s prvním celkem tabulky, týmem Dvora Králové.