Poslední dva zápasy za Přerov odehrála dvojice hráčů hostující z Olomouce, Lička s Jakubcem. Premiérově se navíc v červenobílém dresu představil další hostující hráč Radim Klimecký z konkurenčního přerovského klubu Piranha.

Po zdolání Horní Suché unikla Sokolům výhra s Hattrickem jen o vlásek a do tabulky si tak připsali čtyři body.

FBC Sokol Přerov - FbK Horní Suchá 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Do utkání nastoupili Sokolíci jako favorité a hned od úvodu diktovali tempo. Častá rozehrávka vedla i k občasné chybě a jednu takovou potrestal v desáté minutě soupeř - 0:1. Hráčská kvalita se však ukázala a za minutu se letos poprvé za A-tým trefil Gereš. Do konce třetiny ještě Pospíšil zúročil svůj důraz v brankovišti a nadvakrát skóroval - 2:1.

Druhá část nabídla z počátku diváckou nudu. Tu rozvířil až gól Sohlicha na 3:1. Zeleným se povedlo ještě snížit po obléhání branky Přerova a začali docela kousat. Jejich snahu o vyrovnání však překazil Klimecký, který si zkušeně počkal na nejideálnější moment ke střele a rozvlnil síť - 4:2.

V poslední části Horní Suchá zvýšila agresivitu a začalo se na hřišti jiskřit. Šance soupeře likvidoval v pohodě přerovský gólman Panák, a tak na změnu stylu doplatil jen kapitán Sokolů Vrba, který si po zákroku útočníka soupeře zranil koleno, což ho stálo i druhý zápas.

Dvě minuty před koncem zvýšila vedení Přerova v oslabení dvojice Gereš - Jakubec, když druhý jmenovaný uklidil míček do prázdné klece. Také díky odvolání brankáře se Horní Suché podařilo ještě snížit jen několik vteřin před koncem na 3:5. Branky: Gereš (Jurečka), Pospíšil (Malina), Sohlich, Klimecký (Pospíšil), Jakubec (Gereš).

SC Hattrick Brno FbŠ - FBC Sokol Přerov 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)

Druhý zápas sliboval vyrovnaný průběh. Do obrany Přerova nastoupil na místo zraněného Vrby útočník Jüngling a svou novou úlohu zvládl na jedničku. Zápas začal opatrně z obou stran. Hattrick se snažil dlouhými pasy do rohů hřiště připravovat pozice pro své střelce, ale Sokoli bránili střed hřiště s přehledem.

Na druhé straně se Přerov také těžko prosazoval proti dobře zformované obraně, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu. I druhá třetina se nesla v podobném duchu. Nejprve se však Brnu nabídla přesilová hra, ze které ale vytěžilo pouze jednu velkou spálenou šanci. Taktická bitva pokračovala a gól padl až v minutě jedenácté.

Malina zachytil rozehrávku Hattricku, míček sebral Jakubec a ve sprintu po křídle ho napálil pod horní tyč - 0:1. Do závěrečné části šly oba týmy s hlavami nahoře. Ve třetí minutě se pro Přerov nešťastně dostal z rohu míček přímo před bránu na hůl útočníka Brna, který poprvé prostřelil Panáka - 1:1. Přerovským se pro změnu nabídla možnost početní výhody a tou nepohrdli.

Lička nastřelil míček před branku, kde ho dorazil Jurečka - 1:2. V poslední třetině si Sokoli vytvořili hodně gólových příležitostí, ale nepodařilo se jim je proměňovat, a tak udeřilo čtyři minuty před koncem utkání na straně druhé. Rychlé rozehrání volného úderu a nedobré pokrytí střelce znamenalo vyrovnání.

V závěru měli Sokoli ještě přesilovku, ale Jurečka pár vteřin před koncem odmítl velkou šanci, když trefil položenou ruku gólmana Brna.

Branky: Jakubec (Malina), Jurečka (Lička).

Sestava: Panák - Lička, Malina, Dohnal, Vrba - Jüngling, Sohlich, Jurečka, Pospíšil, Nekl, Klimecký, Gereš, Jakubec. Přerovští florbalisté prodloužili svou sérii bez prohry na pět zápasů, ale do boje o čelo tabulky půjdou spíše ze zadních pozic. Olomoucké posily by měly v dalších šesti zápasech vystřídat akvizice z Rožnova pod Radhoštem, takže konkurence v týmu se nesníží. I proto by mohli Sokoli ještě zásadně promluvit do postupové matematiky.

Petr Šufánek