Více absencí čítal hostující tým, ale k zápasu hranému na 3×20 minut nastoupily oba celky se třemi pětkami. Přerov nakonec dostál role favorita utkání a zvítězil.

FBC Spartak MSEM Přerov – FbC Playmakers Prostějov 9:5 (4:2, 5:1, 0:2)

Branky: Ďopan 2 (Jüngling 2), Janoštík 2 (Sohlich, Šmíd), Hloch 2 (Ďopan, Panák), Velech (Nekl), Gereš (Ďopan), Jüngling (Gereš).

Střely na branku: 38:26. Využití přesilovek: 1/2 – 2/4.

Sestava: Panák – Dvořák, Nekl, Dohnal, Hnila, Malina, Jüngling – Velech, Hloch, Hrabal, Janoštík, Šmíd, Sohlich, Ďopan, Koutný, Gereš.

Zápas okomentoval přerovský obránce Nekl:

„Podle papírových předpokladů mělo být utkání v naší režii. Myslím si, že první dvě třetiny tomu tak i bylo. Na většině hráčů byla vidět poctivě absolvovaná letní příprava. Byli jsme rychleji u míčku, přechod do útoku také vycházel. Ve třetí třetině, kdy jsme byli více pod tlakem, se ale v naší hře začaly kupit mnohdy zbytečné chyby. První ligové utkání jsme ale nakonec zaslouženě vyhráli, a trenérovi se ukázaly rezervy týmu, na kterých je třeba do dalších utkání zapracovat.“

Po prvním kole se tak Přerov usadil v horní polovině tabulky. Více však napoví nadcházející víkend. V sobotu zajíždějí Spartakovci na palubovku 1. MVIL Ostrava a v neděli se představí v Brně proti týmu TJ Sokol Brno Židenice.

(šuf)