Přerov ukázal hned na začátku, že soupeře ze Slovácka rozhodně v sokolovně nečeká procházka růžovým sadem. Oba týmy se ve vedení střídaly do zlomového oddychového času hostů ve druhé čtvrtině. Poté Spartak Sokolům šest minut nepovolil ani bod a dostal se do vedení 42:25.

„Hosté měli v polovině zápasu navrch hosté z důvodu našich zbytečných ztrát, nekolektivní hry a neproměněných střeleckých pokusů," vysvětloval po utkání hrající trenér Přerova Tomáš Fridrišek.

Do druhého poločasu domácí vlétli a díky bojovnému výkonu stáhli rozdíl ve skóre před závěrečnou čtvrtinou na osm bodů. V 5. minutě posledního dějství to po trojce Fridriška dokonce bylo o pouhé dva body, hosté si ale pohlídali koncovku střetnutí a odjeli s plným bodovým ziskem po vítězství o šest bodů.

„Ve druhé půlce jsme začali v obraně na soupeře tlačit, čímž jsme získávali míče. Díky zlepšené střelbě jsme soupeře dotáhli na rozdíl dvou bodů. Bohužel, v závěru jsme je neubránili a neproměnili volné střelecké pozice," litoval Fridrišek.

Přerovu tak patří v tabulce předposlední sedmé místo, soutěž se však zatím vyvíjí velice vyrovnaně. K dalšímu střetnutí zajíždí Sokol v pátek na palubovku posledního SBC Olomouc.

Sokol Přerov – BK TJ Spartak Uherský Brod 73:79 (15:17, 30:46, 52:60)

Střelci Přerova: Děrda 40, Leitkep 12, Nezhyba 9, Řeháček 6, Fridrišek 4, T. Bešina 2.

Rozhodčí: Latík, Doležal.

Tabulka

Tabulka