Kromě tohoto šampionátu se ale v sobotu ve Svitavách konalo také Mistrovství ČR veteránů a své dva zástupce měl Přerov ve vrhačských disciplínách.

Startovala Stanislava Bubíková a Pavel Kolomazník a oba dva si vedli více než dobře, když dosáhli hned čtyřikrát na stupně vítězů.

Kompletní sadu medailí si ze Svitav odvezla Stanislava Bubíková. Tu nejcennější, zlatou, vybojovala v hodu diskem ve skvělém výkonu 30,92 m, kterým zároveň o 29 cm vylepšila svůj vlastní přerovský rekord v kategorii do 50 let.

Daleko od rekordu nebyla ani ve vrhu koulí. Výkonem 9,93 m za ním zaostala o pouhých 7 cm a získala stříbrnou medaili. Svou sbírku Bubíková zkompletovala v hodu 10kg břemenem, když hodila 8,75 metru.

V soutěži mužů se blýskl Pavel Kolomazník, když se mezi diskaři prosadil druhým místem v solidním výkonu 38,53 m. Další skvělý výkon přidal ve vrhu koulí. Započítaných 12,86 m s více než sedmikilogramovým náčiním totiž znamená další posunutí jeho vlastního přerovského rekordu v kategorii do 45 let.

Medaile v této disciplíně ale visely ve Svitavách až za hranicí 13 metrů, a tak bral Kolomazník čtvrté místo. Představil se také v hodu břemenem, které vážilo 15,88 kg. Hod dlouhý 11,56 m znamenal páté místo.

Tomková čtvrtou nejlepší překážkářkou republiky

Zajímavé výkony předváděly přerovské ženy také v Táboře na mistrovství republiky mužů a žen. Hned v úvodním rozběhu na 100 m překážek se představila Adéla Balůsková. Po svém nejlepším letošním výkonu obsadila (15,53 s) šesté místo před svou rivalkou ze šampionátu vícebojařek Kristýnou Bouší. V konečném pořadí Balůsková figuruje na skvělém jedenáctém místě.

Helena Tomková startovala ve druhém rozběhu. Závod jí vyšel perfektně – posunula své letošní maximum na 13,87 s a do finále postoupila hladce ze druhého místa v rozběhu. V součtu časů z rozběhů se zařadila na čtvrté místo mezi pouhé kvarteto překážkářek, které se dostalo pod hranici 14 vteřin.

Finále následovalo o několik hodin později. V něm Tomková své čtvrté místo obhájila, byť si s časem o něco pohoršila (14,09 s).

Helena Tomková se svým letošním přerovským rekordem 579 cm kvalifikovala také do soutěže dálkařek. To však v Táboře kolidovalo s finálovým závodem překážkářek, což není zrovna ideální situace. Po dvou nezdařených pokusech se Helena v soutěži zachránila až třetím pokusem dlouhým 527 cm, který nestačil na lepší než čtrnácté místo. Její standardní výkonnost by ji ale posunula mnohem výš a v jejich silách by bylo bojovat i o finále.

Adéla Balůsková po vydařeném závodě na 100 m př. startovala také v běhu na 400 m př. Ani v něm si nevedla špatně, za svým letošním nejlepším výkonem zaostala o 3 desetiny a s výkonem 67,19 s obsadila celkové šestnácté místo.

Autor: Martina Koutňáková