Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Přerovští atleti nepřivezli pouze těsně medaile z mistrovství ČR

Přerov – Poslední červnový víkend hostil stadion
v Třinci juniorské a dorostenecké Mistrovství České republiky v atletice. Přerovští borci sice nedosáhli na žádnou z medailí, nicméně
i tak lze šampionát hodnotit jako úspěšný, a to díky pěti finálovým umístěním. Navrch pak přidali přerovští atleti ještě další tři pozice
v první desítce. Navíc padl jeden přerovský a tři osobní rekordy.

8.7.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Bergman

Nejvýše v individuálních soutěžích dosáhli naši atleti na sedmé místo, a to hned třikrát. Nejdříve to byl Rostislav Mališka, který 110 m překážek juniorů zvládl v rozběhu za 14,99 sekundy
a postoupil do finále. Ve finále byl pak jeho čas pomalejší, přesto vybojoval sedmé místo.

O OSM PŘÍČEK

V sektoru dálkařů zastupoval Přerov junior Vojtěch Rakušan, který překonal hned dva osobní rekordy. Ten první jej vynesl do finále a měřil 684 centimetrů. Regulérní osobní rekord však přidal ve čtvrté sérii
s délkou 675 centimetrů. Oproti loňskému šampionátu si Rakušan výrazně polepšil, když se posunul
o osm příček až na sedmé místo s výkonem více jak
o metr delším.

Sedmým místem si oproti postavení v tabulkách výrazně posunul také junior Daniel Pátek ve výšce. Prvním pokusem zdolal první tři postupné výšky, nezdolatelným pro něj však byla laťka na 193 centimetrech.

Na stejné výšce ale ukončilo svou pouť šampionátem dalších pět výškařů a předchozí tři postupné výšky tak sehrály klíčovou roli v konečném pořadí. Pátek na nich měl jako jediný čistý zápis, což ho vyneslo až
k sedmému místu.

NEŠŤASTNÉ TISÍCINY

Velkou sportovní smůlu měl v rozběhu na 100 metrů dorostenec David Drštička. Ve svém rozběhu byl třetí v čase 11,54 sekund
a průběžně se zařadil mezi dva nejrychlejší, kteří postupovali časem do finále. Třetí rozběh a Stanislav Jíra z Kolína však všechno změnili. Jíra však zaběhl na setinu stejný čas jako přerovský sprinter, a tak rozhodovaly tisíciny. Bohužel v neprospěch hanáckého závodníka, což nakonec přineslo Drštičkovi první nepostupové deváté místo.

ZRANĚNÝ KOTNÍK

S medailovými ambicemi do Třince odjížděla juniorka Barbora Zatloukalová. Soutěž jí však nejspíše zkomplikoval zraněný kotník,
i když ji podle jejích slov nebolel.

V klání koulařek zaznamenala jediný zdařený pokus, který byl daleko pod jejími možnostmi. Ten navíc o šest centimetrů nestačil ani na finále. Přerovská atletka vrhla náčiní do vzdálenosti 10,79 metrů a za svým letošním maximem výrazně zaostala také v disku, v němž za výkon 29,81 metrů brala třinácté místo.

NEDOKÁZALA NAVÁZAT

Na loňskou výkonnost se stále nedaří navázat výškařce Veronice Čejnové. Loňská žákovská mistryně republiky letos obsadila desáté místo za výkon 162 centimetrů.

Osobní rekord o tři centimetry si vylepšila v hodu kladivem hned prvním pokusem dorostenka Kateřina Bubíková. I přes silnou konkurenci se dokázala prokousat nahoru a výkonem 36,06 metrů skončilašestnáctá. Její další pokusy však vyšly v konečném součtu nezdárně a přerovská atletka se tak musela smířit se svým umístěním.

V úplném závěru šampionátu se blýskla novým přerovským rekordem štafeta juniorů na 4×100 metrů. Kvarteto Matěj Dluhoš, Vojtěch Rakušan, David Drštička a Rostislav Mališka vylepšilo svůj vlastní čas z Mistrovství Moravy a Slezska o dalších 38 setin na 44,30 sekund a obsadilo páté místo.

Jejich pozice zároveň znamenala nejvyšší třinecké umístění pro atlety v barvách Přerova.

Výlov v Tovačově je tady! Hradecký rybník zve na rybí dobroty i atrakce

Ochutnávky rybích specialit, atrakce pro děti a především prodej živých ryb. Nejen na to se mohou těšit ti, kteří dorazí v sobotu 21. a neděli 22. října na tradiční výlov Hradeckého rybníku v Tovačově.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

V Hranicích se představily nové elektrobusy. Podívejte se

Představení nových elektrobusů, které mají městu Hranice zajistit čistší ovzduší a ekologičtější dopravu, proběhlo na Masarykově náměstí ve čtvrtek 19. října. Mimo představení nových vozidel byly k vidění i elektrická auta nebo starý autobus.

Dluhonské mosty čeká výměna, uzavřou je už za tři týdny

Omezení pro řidiče, ale i zaměstnance firem v bezprostřední blízkosti staveniště bude znamenat náročná výměna dvou mostů nad železniční tratí v Dluhonské ulici v Přerově. Mosty se uzavřou už za tři týdny - přesně šestého listopadu. Firma má na zhotovení díla šestapadesát týdnů.