V hlavní kategorii, kde cenu mohli získat ti nejlepší, reprezentující místní oddíly, se na první příčce umístil rallye a offroadový závodník Miroslav Zapletal. Zdravotní stav mu bohužel nedovolil se dostavit, cenu tak převzal jeho bratr Ludvík.

Druhé místo patřilo strongmanovi Jiřímu Tkadlčíkovi. Ten se po náročném návratu z amerického Columbusu dostavil, a dokonce se postaral o nečekanou show, když na pódiu „mrtvým tahem" zvedl ležícího primátora Vladimíra Puchalského.

„Vždycky chci samozřejmě vyhrát, ale tohoto ocenění si samozřejmě vážím. Je super, že si lidi v Přerově na mě vzpomenou a že tak můžu dostat do povědomí i svůj sport," řekl po vyhlášení Tkadlčík.

Cenu za třetí místo v hlavní kategorii si převzala mistryně České republiky v moderní gymnastice Blanka Bořutová.

Zubři hvězdami mezi týmy

Nejúspěšnějším přerovským kolektivem za uplynulý rok se stal mužský tým hokejových Zubrů, který v minulé sezoně po osmi letech dokráčel až do finále druhé ligy. Za hokejisty cenu přebíral ještě v minulé sezoně hráč Zubrů Marek Ditrich.

„Trošku mě vítězství překvapilo, přeci jen jsme to nedotáhli ještě dál. Věřím, že současnému týmu se to podaří a příští rok na pódiu bude stát zase někdo jiný z družstva," pověděl Ditrich.

Pomyslnou stříbrnou medaili získali tenisté TK Precheza Přerov, kteří vloni obhájili druhé místo v extralize smíšených družstev.

Nejlepší trojici uzavírají přerovské kuželkářky, jež v roce 2014 zvítězily v českém poháru.

Vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců za rok 2014 v přerovském Městském domě

Nejlepší krajánek: hokejista Zaťovič

Sledovaná byla i kategorie Krajánek. V té soutěžily přerovské sportovní hvězdy napříč republikou. Nejvíc za uplynulý rok zářila ta Martina Zaťoviče. Přerovský hokejista si zahrál na mistrovství světa, kde pomohl ke čtvrtému místu české reprezentace dvěma brankami. Cenu za hráče, působícího v ruské KHL, převzal jeho otec.

Sportovní hvězda čtenářů: atletka Balůsková

Sportovní hvězdou čtenářů Přerovského a hranického deníku, o které rozhodovala široká veřejnost, se stala atletka Adéla Balůsková, která v uplynulém roce trhala přerovské rekordy.

Asi nejzajímavější průběh mělo předávání veteránské ceny Masters. Oceněným byl přerovský ironman Jaroslav Hýzl, který však kvůli pracovním povinnostem účast na předání na 99 procent vyloučil.

K překvapení celého sálu však přesně v moment vyhlášení naklusal do sálu a společně se svou dcerou si ocenění převzal.

„Chtěl jsem udělat vše, abych to stihl, uháněl jsem, co to šlo. Zaparkoval jsem, převlekl se, uslyšel své jméno a košili jsem si oblékl skoro až na pódiu. Za cenu jsem samozřejmě rád, ale přeci jen se ještě úplně jako veterán necítím," řekl s úsměvem Jaroslav Hýzl.

Vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců za rok 2014 v přerovském Městském domě

Vrba jako osobnost roku

K vrcholům večera patřila účast trenéra fotbalové reprezentace Pavla Vrby. Ten sklidil obrovský aplaus a po zásluze obhájil titul Osobnost roku. „Už tady stojím poněkolikáté, ale podobné ceny si samozřejmě strašně moc vážím, zvlášť, když jsem se nyní vrátil do Přerova po třiceti letech," pověděl kouč české reprezentace.

Mezi jeho trenérskými kolegy byl oceněn Vladimír Kočara. Bývalý lodivod přerovských hokejistů měl na svědomí jejich probuzení a následné tažení až do druholigového finále.

Do síně slávy byla slavnostně uvedena duše přerovské atletiky, dlouholetý rozhodčí a předseda atletického oddílu TJ Spartak Přerov Miloš Přidal.

Vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců za rok 2014 v přerovském Městském domě

Mládeži kraloval házenkář Kašpárek

Do světel reflektorů se však dostala i sportovní mládež. Kategorii jednotlivců ovládl největší talent české házené Stanislav Kašpárek. V závěsu za ním skončila trojnásobná dorostenecká mistryně republiky ve veslování Magdalena Juziková. Cenu pro třetího nejúspěšnějšího mladého sportovce dostala plavecká naděje Lukáš Andráši.

Nejúspěšnějšími mezi kolektivy byly vyhlášeny starší žákyně volejbalového klubu, které v roce 2014 vybojovaly bronzové medaile na mistrovství České republiky. Druhá příčka patřila starším žákům hokejových Zubrů, za nimi se umístila párová čtyřka starších žáků veslařského klubu.

Nejpovedenější akcí roku bylo zvoleno mistrovství světa v ledním hokeji žen, divize I, které v minulém roce v Přerově navštívilo přes deset tisíc diváků.

Celým večerem provázel moderátor Radek Jirgl, o zábavu přítomných se v rámci kulturního programu staraly zpěvačky Eva Matějovská a Kristýna Šebíková. Příjemným zpestřením byl výstup artisty Petra Šmahy.