„Oproti běžným závodům je trať trojnásobná - měří šest kilometrů a jezdí se pouze na individuálních disciplínách, tedy skifech pro párové veslaře a dvojkách pro nepárové,“ vysvětlil předseda trenérské rady Veslařského klubu Přerov Pavel Vychodil.

Kromě prvních titulů a bodů do Českého poháru ve veslování jde na dlouhé trati také o kvalifikaci na kontrolní závody. Na ty zvou reprezentační trenéři vybrané posádky, ze kterých se pak skládá reprezentace.

Přerovští závodníci bitvu (nejen se silným větrem) zvládli velmi dobře. Kromě Jelínka byl od medaile kousek i Tomáš Šišma, který dojel na nepopulárním čtvrtém místě.

Veslařský klub Přerov vyslal do závodu i dvě juniorky na skifech – loňské veleúspěšné reprezentantky. Lépe si vedla Valentýna Kolářová, která dojela devátá, Kateřina Pivková skončila patnáctá. Všichni uvedení juniorští závodníci zajeli do konce února i požadovaný limit na trenažérech a tak se přímo kvalifikovali na kontrolní závody.

Ve skvělém světle se ukázala i dvojka dorostenců Tomáš Gajdušek – Martin Sedlák, kteří dojeli pátí. „Jejich umístění je o to cennější, že jsou to loňští žáci a mezi svým ročníkem byli nejlepší. Kluci se také kvalifikovali na kontrolky, kde se budou snažit páté místo potvrdit – kdyby dojeli minimálně stejně, tak by se kvalifikovali na Závody olympijských nadějí do polské Poznaně,“ prozradil Pavel Vychodil.

Hořínský závod absolvovaly z Přerova ještě tři dorostenky. Nejlépe z nich dopadla Tereza Geryková, která skončila 27., Daniela Krčálová skončila ve třetí a Barbora Pospíšilová v páté desítce závodnic.

„K pěkným výsledkům závodníkům i trenérům gratulujeme a držíme palce na další závody. Budou to o víkendu 21. – 22. dubna jednak kontrolky v Račicích a pro mládež 21. dubna jednodenní závody na brněnské přehradě,“ uzavřel Pavel Vychodil.

V minulém týdnu dali veslaři molo na vodu i s opravenými můstky, takže mohou využít pěkného počasí a naplno začít trénovat.