Přerovský KBC ve středních Čechách reprezentovali František Lošťák, Jiří Švec a Jakub Hučko, když zvítězil jen posledně jmenovaný.

Ve zcela vyprodané kladenské hale se jako první představil ke svému teprve druhému zápasu v kariéře František Lošťák. Měl ovšem tříkilogramový handicap, jelikož nastoupil s váhou 69 kg o kategorii výše, tedy v kategorii do 72 kg. Soupeřem mu byl o mnoho zkušenější dvaceti sedmiletý Martin Chaloupka.

Lošťák začal nebojácně a na soupeře doslova vletěl. Ten byl v prvním kole pod tlakem, ale přesto dokázal přesně kontrovat. Druhé kolo patřilo Františkovi, který Chaloupku tlačil před sebou a velmi tvrdě zasahoval. Třetí kolo naopak opanoval soupeř.

„Myslel jsem si, že zápas skončí remízou, ovšem rozhodčí vyhlásili za vítěze domácího Chaloupku," nechápal trenér KBC Přerov Tomáš Tomiga.

„Franta je obrovský talent s bojovnou povahou a dle mého jej čeká úspěšná sportovní kariéra," řekl na adresu svého svěřence.

Jako druhý z Přerovanů se představil Jiří Švec, kterému byl v kategorii do 72 kg soupeřem Patrik Durčanský. I tento zápas byl vcelku vyrovnaný. Durčanský byl ovšem aktivnější a neustále vytvářel na Jirku tlak. Ten naopak skvěle kontroval, dokonce soupeře zasáhl dvakrát čistým highkickem do hlavy. Po třech kolech se ale zaslouženě z vítězství radoval domácí bijec.

„Jirka sice dokázal soupeři skvěle oplácet jeho ataky, ovšem téměř po celý zápas byl tím méně agresivnějším bojovníkem v ringu," objektivně zhodnotil duel Tomiga.

Posledním, kdo se z přerovské líhně v Kladně předvedl, byl Jakub Hučko. Ve váze do 95 kg nastoupil proti domácímu Eriku Procházkovi. První kolo nabídlo celkem zajímavou přestřelku, kdy šli oba bijci do sebe téměř hlava nehlava především boxerskými údery. Procházka k nim občas dokázal přidat lowkick a bodově tak díky tomu první kolo těsně vyhrál.

„Ve druhém kole Kuba po taktické dohodě začal boxerská komba zavírat koleny, a to rozhodlo. Soupeře díky tomu dostal tak pod tlak, že rozhodčí po třetím Procházkově počítání zápas ukončil," dodal Tomáš Tomiga. 

(kbc)