To, co nedokázala legendární sestava Ivan Lendl, Jan Kodeš, Pavel Složil či Tomáš Šmíd, se podařilo partě okolo Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka. Mimořádný úspěch neunikl ani Petru Huťkovi staršímu, prezidentu TK Precheza Přerov.

„To, co český tým dokázal, je to opravdu fantastický výsledek," pověděl s uznáním.

Petr Huťka starší, prezident TK Precolor Plus Přerov„Naše šance ve finále byly padesát na padesát. Vědělo se, že nebude hrát dvojka Tipsarevič. Jeho náhradník není tak dobrý a při kvalitách Berdycha se Štěpánkem nakonec samotný výsledek až takovým překvapením nebyl," zmínil Huťka, který připustil, že výsledek je o to cennější, že se hrálo v soupeřově domovině.

„Dokážu jejich úspěch ocenit. Ty pocity jsou nezapomenutelné. Sám jsem byl u prvního našeho vítězství v roce 1980 u toho," zmínil dlouholetý tenisový trenér.

Jak se všeobecně říká – obhajoba je nejtěžší. Huťka si však myslí, že loňský triumf byl pro družinu zastupujícího nehrajícího kapitána Vladimíra Šafaříka o něco těžší:

„Ten loňský rozhodující zápas, který Štěpánek hrál, byl rozhodně daleko těžší. Rozdíl mezi Radkovým uměním a hrou Lajoviče byl opravdu velký, což rozhodlo."

Ve světových médiích se propírá, zdali Srbové neudělali chybu, že do klíčové čtyřhry nenasadili světovou jedničku Novaka Djokoviče.

„To je samozřejmě složité. Pokud se Djokovič necítil, tak s tím už trenér nic moc dělat nemohl. Spíše vsadili na to, že Zimonjič s Bozoljacem jsou sehrání a navíc dokázali přehrát bratry Bryanovi," pověděl Huťka.

„Samozřejmě se to těžko říká, ale pokud bych byl trenérem toho týmu, tak bych nejspíš Djokoviče do čtyřhry nominoval," připustil s úsměvem.

Český tým se mohl opřít o výbornou formu svých opor Tomáše Bedycha a Radka Štěpánka, kteří České republice zajistili znovu prestižní salátovou mísu.

„Tomáš je už opravdu velkým hráčem a osobností. Malinký krůček mu chybí k tomu, aby se dostal mezi tři či čtyři nejlepší světové hráče. Hodně se zlepšil při hře na síti, čímž jeho důležitost v deblu stoupla. Na to finále si s Radkem ideálně načasovali svou formu a pro úspěch udělali oba maximum," zhodnotil počínání lídrů týmu.

Daviscupoví reprezentanti by se měli ukázat v Přerově v rámci tradiční ankety Zlatý kanár 2013.

„Všechny jsem je samozřejmě na tuto akci, která se koná 20. prosince, už pozval. Termín zatím koliduje Radku Štěpánkovi, který pravděpodobně bude v Austrálii. Uvidíme, kdo nakonec dorazí," uzavřel Huťka.