Počasí bylo první zářijovou sobotu téměř ideální. Soutěž v babytenisu se hrála na 25 dvorcích, minitenistům patřily čtyři kurty. Během dne bylo odehráno celkem 311 dvouher, z nichž některé označil člen výkonného výboru Českého tenisového svazu Martin Hynek jako velice kvalitní. Půldruhé stovky mladých adeptů tenisu povzbuzovalo na tři stovky příznivců z řad rodičů, prarodičů, trenérů, ale i Přerovanů, kteří využili počasí babího léta k návštěvě areálu.

Minitenisových družstev se do tohoto finálového turnaje probojovalo celkem osm a babytenisových šestnáct na základě několika předchozích turnajů.

V kategorii minitenisu (děti ve věku 6 a 7 let) zvítězil klub Rožnovského TK Radegast, druhé místo obsadil Trend Sport Krnov a třetí domácí TK Precolor Plus Přerov. V kategorii babytenisu (8 a 9 let) triumfoval tým Trend Sport Krnov a stříbrnou pozici obsadil celek TK SC Ostrava. Třetí místo se stalo kořistí klubu Milo Olomouc, čtvrté obsadil MEZ Vsetín a páté TK Precolor Plus Přerov.

Třetí severomoravský ročník memoriálu bývalého viceprezidenta ČTS a obětavého funkcionáře na všech úrovních Zdeňka Kocmana byl po stránce sportovní i společenské zatím na nejvyšší úrovni, což potvrdil i pracovník ČTS Josef Šlajs. „V tomto směru jsou Severomoravané ostatními oblastními svazy k nedostižení,“ pověděl. Za úspěchem stojí nejen pořadatelský tým, ale i výkonný výbor SmTS a vedení TK Precolor Plus Přerov. (tk)