Los určil Srubkovi ve čtvrtfinálovém klání za soupeře Bulhara Atanase Yosifova. Bojovalo se na tři kola po dvou minutách.

„Ondrovi se podařilo soupeře poslat v prvním kole do počítání přesně trefeným zadním hákem na bradu. Po zbytek zápasu svého protivníka výborně zasahoval lowkicky, a tak si zaslouženě u rozhodčích vybojoval postup,“ říká trenér KBC Přerov Tomáš Tomiga.

V semifinále jej čekal švédský reprezentant tmavé pleti a obhájce mistrovského titulu z loňského roku Sy Sadivov. Přerovský bijec se s tímto bojovníkem setkal už v roce 2008 ve finále mistrovství světa v Olomouci, kde tehdy prohrál na body.

O hlavu výší Švéd vlétl do zápasu jako uragán a hned v prvním kole se mu podařilo dostat reprezentanta KBC Přerov dvakrát do počítání. Poprvé to bylo přesně mířeným kopem na hlavu ze zadní nohy, podruhé zasáhl už otřeseného Srubka opět kopem na hlavu, tentokrát z otočky.

„Ondra se rozhodně nevzdal, a i když měl obrovské bodové manko z úvodního kola, snažil se duel co nejvíce zdramatizovat,“ konstatuje kouč.

Nakonec to ovšem nestačilo a po třech kolech byl vyhlášen vítězem na body Švéd. Ten zvítězil i ve finále a stal se tak staronovým mistrem světa.

„Ondrovi patří dík za zisk bronzové medaile a vzornou a bojovnou reprezentaci nejen České republiky,“ dodal Tomiga.

(kbc)