Junior Martin Večerka na deblkánoi s Matyášem Bokočem ze Sokola Pražského získali shodně stříbro na 1000, 500 i 200 metrů. V jednotlivcích si Večerka stejné umístění připsal ve sprintu na nejkratší trati a na kilometru obohatil svou sbírku o bronz.

Úspěšný víkend završil vítězstvím na čtyřkánoi s Bokočem a týnskými Vojtěchem Nováčkem a Janem Dolejším. Svými výsledky si rovněž zajistil, že se v národním dresu představí na Mistrovství Evropy juniorů, které se koná na přelomu června a července v italském Auronzu v srdci Dolomit.


Mimořádným způsobem zazářila Gabriela Hermély, která v dorostenkách na singlkajaku triumfovala na 1000 i 500 metrů a postříbřila sprint na 200 metrů. S Valentýnou Beránkovou z KVS Praha pak přidala tři zlata na deblu na 500 a 200 metrů a společně s Adélou Kusovskou z Modřan a Anežkou Zadražilovou ze Sparty na čtyřkajaku na půl kilometru.

Ve výtečné formě závodil rovněž dorostenec Jan Macháček. Na singlkajaku vybojoval druhou příčku na 500 metrů a třetí ve sprintu. Bronzově se mu dařilo i ve dvojici s Čestmírem Dvořákem z Děčína na kilometru a vše korunoval vítězstvím na čtyřkajaku na 500 metrů, ve kterém jejich debl doplnili rovněž děčínští Vladimír Cerman a Jan Šulitka.

Na svá předchozí vystoupení navázal mezi dorostenci Vojtěch Neradil, který na deblkánoi s Otakarem Štursou ze Sezemic dopádloval na obou delších tratích třetí.

Vojtěch Macháček a Lukáš Přibyl se v žácích na čtyřkajaku se sedleckými Jakubem Niebauerem a Filipem Jahodou radovali ze druhého místa na 500 metrů.

Oproti předchozí výpravě do Račic se stupňů vítězů dočkali i benjamínci. Laura Csomová na singlkajaku dokonce ke zlatu ze sprintu přidala stříbro na kilometru. Shodně jako třetí pak cíl proťali v kánoi jednotlivců Patrik Oharek na 200 metrů a na deblkajaku Martin Klim a Ondřej Zahradníček na půl kilometru.

Celkový součet shodně 8 zlatých a stříbrných a 7 bronzových medailí i zbylá finálová umístění představují příslib před vrcholem sezony na červencovém domácím mistrovství. O uplynulém víkendu jste mohli nejen přerovské kanoisty vidět na řece Bečvě v rámci závodů Přerovská 200.

Autor: Jakub Grmela