Důležitý souboj dvou týmů usilujících o jistotu účasti v play off a co nejlepší postavení v něm začaly lépe hostující Přerovanky, které si už v úvodu prvního setu vypracovaly šestibodový náskok, jenž jim vydržel až do závěru.

Druhá sada byla vyrovnanější, v koncovce ji však strhl ve svůj prospěch třemi body v řadě bojovnější a důraznější celek hostí.

Třetí dějství ještě ani pořádně nezačalo a Šternberk už v něm prohrával 3:13. Domácí volejbalistky sice postupně ztrátu stáhly na čtyři body, víc už toho ale v pro ně nepříliš vydařeném duelu nestihly.

„Z naší strany to byl výborný zápas, konečně máme tři body, které jsme si navíc uhráli sami. Protivník nám to ale usnadnil tím, protože hrál to, co jsme čekali, a nijak nepřekvapil. Konečně se projevuje to, že poctivě trénujeme, i když to stále ještě není stoprocentní. Dokázali jsme si ale, že když hrajeme náš volejbal, tak jsme s ním schopni uspět," pochvaloval si přerovský kouč Libor Gálík, jenž před svátky nahradil odvolaného Leopolda Tůmu.

„Přerov byl lepší," uznal domácí kormidelník Radomil Juřík.

„My jsme nesplnili taktické pokyny týkající se obrany na síti, když jsme neubránili často zakončující Gálíkovou. Měli jsme navíc slabší útok, několikrát za sebou jsme nebyli schopni složit balon a soupeř to trestal. K tomu nám nešel ani servis, který se zlepšil až v závěru utkání za rozhodnutého stavu," konstatoval Juřík.

Další důležitý zápas v boji o co nejlepší postavení v tabulce před play off čeká Šternberanky v sobotu, kdy se od 17 hodin představí na palubovce svého souseda v tabulce Ostravy. Přerov doma v sobotu od 17 hodin hostí Slavii.

TJ Sokol Šternberk – Přerovský VK Precheza 0:3 (-20, –20, –19)

Rozhodčí: Peloušek, Slezák. Čas: 75 minut. Diváků: 150.

Šternberk: Ticháčková, Oborná, Sochorcová, S. Janečková, Polášková, Jurčíková, libero: Hronová. Střídaly: M. Janečková, Holásková, Zemánková. Trenér: Radomil Juřík.
Přerov: Langová, Skřičková, Dedíková, Holičová, Nucová, Gálíková , libero: Šťastná. Střídala: Kohoutová. Trenér: Libor Gálík.

Autor: Adam Fritscher