„O celkovém výsledku rozhodla už koncovka prvního setu. V tom jsme nejprve vedli, ale pak nás Šternberk v jedné rotaci nachytal hlavně na přihrávce. Udělali jsme taky hodně nevynucených chyb, ve třetím setu jedenáct, s tím se nedá vyhrávat. Statisticky jsme byli jinak vyrovnaným soupeřem, hosté nás předčili ještě v úspěšnosti útoku,“ zhodnotil mač kouč Přerovanek Radim Vlček.

Výsledek prvního ostrého testu v nové sezoně sice vypadá jednoznačně, začátek samotného utkání ale zdaleka takový nebyl.

„V prvním setu na nás Zubřice nastoupily a chtěly nám ukázat, kdo je na domácím hřišti pánem. Soupeř od začátku vedl, ve druhé polovině setu se však misky vah hlavně díky našemu důraznějšímu servisu začaly převažovat a koncovku jsme získali pro sebe,“ uvedl trenér Šternberka Martin Hroch.

Ve druhé sadě jeho svěřenkyně na podání nepolevily, což jim přinášelo úspěchy na bloku i v útoku.

„Také třetí set jsme začali tvrdým servisem a nadále diktovali tempo. Zbrzdila nás pouze střídající nahrávačka Šádková na servisu, kterým náš náskok pomohla vymazat. Kontrovali jsme ale podáním Vrabcové a zápas už dohráli do vítězného konce,“ radoval se Hroch.

Přerov se tak do čtvrtfinále druhé nejvýznamnější soutěže v Česku nepodívá, pohromu z toho však rozhodně nedělá.

„Pro mě je Český pohár letos spíš přípravnou částí sezony. Samozřejmě jsme chtěli uspět, ale když se to nepodařilo, tak se moc neděje. Chce to ještě čas. Pro nás je prvořadá role v extralize, cílem je, aby v Přerově byla za každou cenu i příští rok,“ prozradil závěrem nový trenér Zubřic Radim Vlček.

Volejbal Přerov - TJ Sokol Šternberk 0:3 (21, 19, 18)

Přerov: Zatloukalová, Svobodová, Vander Meerová, Schoeneová, Dostalíková, Jehlářová, libero Šádková. Střídaly: Veselá, Šálková, L. Kohoutová. Trenér: Radim Vlček.
Šternberk: Š. Šenková, Kotlabová, Polášková, Ambrožová, Hudylivová, Dudová, libero Kulová. Střídaly: Vrabcová, Hanousková. Trenér: Martin Hroch.