Volejbalistky Prechezy toho s míčem zatím příliš nenatrénovaly a do Olomouce přijely především testovat ať už stávající hráčky, nebo novou akvizici, věkem ještě juniorku Radku Skalovou.

„Přišla ze Senice. Je to přihrávající smečařka a věkem navíc ještě juniorka, takže může pomáhat jak prvnímu týmu, tak i juniorkám,“ prozradil Vladimír Sirvoň, trenér áčka a zároveň sportovní manažer PVK.

Jeho svěřenky do turnaje nevstoupily zrovna pravou nohou, když už v pátek prohrály 0:3 se Slávií Bratislava, pozdějším vítězem celého turnaje.

V sobotu poté nestačily na rakouský Linz a Šternberk, když svým soupeřkám v obou případech podlehly až v tiebreaku 2:3.

Prvního vítězství se následně dočkaly proti běloruskému Brestu v poměru 3:2 na sety a v neděli v boji o 5. – 6. místo se opět utkaly s Linzem. Tentokrát byla úspěšnější přerovská děvčata, která zvítězila 3:0.

Konečné pořadí
1. Slávia Bratislava, 2. Slavia Praha, 3. Olomouc, 4. Šternberk, 5. Přerov, 6. Linz, 7. Brest, 8. Žilina.

I když volejbalistky Prechezy z pěti utkání jen dvakrát vyhrály, trenér Sirvoň na výsledky zatím neklade důraz.

„Mám z toho dobrý pocit. Stále opakuji, že nejde o výsledky, my teď potřebujeme zkoušet hráčky. Tím, že nám ještě stále chybí Pastulová a Gambová, tak je prostor ke zkoušení. Teď je právě ta příležitost dát hráčkám prostor. A není to jen na pár míčů, ale na celé sety či zápasy. Některé mě překvapily, u některých ještě očekávám zlepšení,“ vyjádřil se k turnaji kouč Sirvoň.

Jeho ovečky měly tento víkend absolvovat turnaj v Senici. Ten byl ale zrušen, a tak se hledá náhradní program.

Jisté ale je, že ten další víkend, 25. – 26. září, se v Přerově uskuteční tradiční předsezonní Zubr cup, kde se vám nově složený tým domácích volejbalistek představí v celé své kráse.