Hanačky v úvodu favorita zaskočily a vedly 6:1. Precheza dokonce vedla 24:16. Hostující tým odvrátil čtyři setboly, ale ten pátý už přerovské volejbalistky proměnily.

Po přestávce se dění na palubovce zcela otočilo. Olymp odskočil na čtyřbodový rozdíl (0:4). Domácí volejbalistky se oklepaly a neustále stahovaly ztrátu až se jim podařilo vyrovnat na 22:22. Dlší tři míče už patřily pražskému družstvu a bylo vyrovnáno.

Ve třetím setu se oba celky střídaly ve vedení. Dramatickou koncovku nakonec urval favorit 24:26. Tím zlomil odpor domácích a čtrvtou sadu Olymp s přehledem vyhrál 18:25.

„Vyrovnané utkání, kdy se první tři sety rozhodovaly v koncovkách. Bohužel jsme druhou a třetí neuhráli. Čtvrtý set jsme se snažili, ale Olymp už měl převahu," zhodnotil zápas přerovský trenér Rostislav Hanzelka.

V dalším kole se přerovské volejbalistky v sobotu pokusí bodovat v Ostravě.

VK Precheza Přerov – PVK Olymp Praha 1:3 (20,–22,–24,–18)

Přerov: Rašková, Dedíková, Mukařovská, Gálíková, Holišová, Kohoutová, libero Mayerová. Střídaly: Langová, Skřičková, Kohoutová. Olymp: Kopecká, Hodanová, Trnková, Jančaříková, Mlejnková, Mudrová,libero Dostálová. Střídaly: Nová, Šimáňová, Kurková.