Pokud by totiž Přerov prohrál, následně nezískal dva body ani o víkendu v posledním kole v Ostravě a Liberec by zvítězil právě ve Šternberku, následoval by pro Přerovský volejbalový klub pád do druhé nejvyšší soutěže.

Soupeř hrál zase právě naopak ještě o co nejlepší postavení před blížícím se play-off. Jelikož ovšem extraligový nováček v hale SK Přerov neuspěl, udržely svěřenkyně trenéra Vladimíra Sirvoně extraligu i pro soutěžní ročník 2010/2011.

PVK Přerov – TJ Sokol Šternberk 3:2 (-12, 23, –15, 25, 12)

Domácí volejbalistky vstoupily do utkání doslova žalostně, když v úvodní části zaznamenaly pouho pouhých 12 bodů a navázaly tak na svůj špatný výkon z Liberce.

Ve druhém setu se vzpamatovaly a vyhrály tím nejmenším možným rozdílem 25:23. „V prvním setu jsme pokračovali ve špatných výkonech z poslední doby.

Druhou sadu jsme zvrátili a dočkali jsme se i toho, že se hráčkám podařilo dát čtyři až pět dobrých podání v řadě. Bojovností jsme to poté udrželi až do koncovky,“ říká přerovský lodivod Vlado Sirvoň.

Třetí dějství bylo ze strany PVK opět žalostné, když konto soupeře zatížil jen 15 body. „Byla to opět nakládačka. Dělal jsem vše proto, aby se hráčky něčeho chytily, dostaly impuls a nalomily psychiku Šternberka,“ pokračoval kouč.

Pod dojmem jasného vítězství Šternberk ve čtvrté části polevil v koncentraci, čehož využily domácí děvčata opět k těsnému vítězství a vyrovnání tak na 2:2.

V tie-breaku už poté držely otěže ve svých rukou, zvítězily 15:12 a celkově tedy 3:2 na sety.

„Čtvrtá sada byla obrazem té druhé. Soupeř udělal největší chybu v tom, že polevil, čehož jsme dokázali využít a bojovností dovézt utkání do tie-breaku. Ten už jsme následně kontrolovali a potvrdili, že jsme si v závěru zasloužili vyhrát,“ dodal trenér PVK.

Sestava: Nucová, Mihálová, Mrázková, Dřímalová, Goliášová, Kotounová, libero Hronová. Střídaly: Zajícová, Fiedlerová, Tomšíková, Dýčková.

Přerovské volejbalistky si tak vítězstvím v předposledním kole nadstavbové části, skupiny o 6. – 10. místo zajistily jistotu nejvyšší české soutěže i pro příští ročník.

Jestli se však z extraligy bude vůbec padat, se podle zákulisních informací ještě neví, jelikož se uvažuje, že by se soutěž rozšířila. To už ovšem není starost Přerovského volejbalového klubu, ten má „vstupenku“ do příštího ročníku zajištěnou. Smutno je tak po čtvrtečním kole v Liberci.

Závěreční utkání letošní sezony odehrají přerovská děvčata v sobotu na palubovce ostravského Mittalu.