Volejbalistky VK Precheza se v posledních zápasech potýkaly s krizí. Tu proti čtvrtému celku tabulky prolomit nedokázaly a prohrály hladce 0:3 na sety.

Po nervózním začátku byl první set vyrovnaný, Přerovanky však v závěru nedokázaly s Brnem držet krok a koncovku setu nezvládly. Ztratily jej v poměru 17:25.

„První set jsme se snažili, bylo to vyrovnané. Bohužel za stavu 15 jsme v průběhu setu odešli, Brno nám odskočilo a do koncovky jsme se již nedostali," řekl trenér Přerova Libor Gálík.

Druhý set měl velice podobný průběh, začátek byl vyrovnaný, jenže v průběhu sady se Přerovu zranila klíčová hráčka, kapitánka Dita Gálíková. Po jejím odchodu odešla také úderná síla přerovského útoku a set dospěl k vítězství Králova Pole 25:19.

„Druhý set jsme začali dobře, tahalo se to do stavu 10, bohužel pak nám kvůli zranění odešla kapitánka a v útoku jsme nenašli hráčku, která by skládala balon," hodnotil Gálík.

Třetí sada byla jasnou záležitostí domácích volejbalistek, které ji získaly díky vítězství 25:13, čímž zasadily hráčkám VK Precheza rozhodující úder.

„Třetí set jsme začali špatně přihrávat a byla tam jasná převaha Brna, neměli jsme šanci. Skóre jsme korigovali až na konci setu. Zápas byl hodně o příjmu, dostali jsme spoustu es. Dlouhodobě je ale naším problémem útok. Musíme něco udělat s útokem," konstatoval trenér Přerovanek.

Přerov tedy půjde do skupiny poražených ze sedmé pozice. První zápas odehraje v sobotu 31. ledna doma se Šternberkem. Body všem účastníkům zůstávají, první tři týmy z této skupiny si zahrají play-off.

Karty jsou na začátku další části sezony rozdány jasně, mezi soupeři jsou značné bodové rozestupy.

Přerovský klub nyní doufá v rychlý návrat kapitánky Gálíkové a možnost porvat se o šesté místo, které by zajistilo lepší pozici do vyřazovacích bojů.

„Ditě (kapitánce Gálíkové, pozn. red.) se v zápase zasekla záda. Je to ale bojovnice, tak věřím, že to do další části soutěže dáme do pořádku. Ve zbytku sezony bychom ještě chtěli potrápit Olomouc, která do druhé pětky spadla za námi. Samozřejmě je mezi námi osmibodový rozdíl, což je obrovsky těžké. Hlavní bude zlepšit se a připravit se na play-off," uzavřel Gálík.

VK KRÁLOVO POLE – VK PŘEROV PRECHEZA 3:0 (17,19,13)

Rozhodčí: Večeřa, Čipera. Počet diváků: 300.

Královo Pole: Toufarová, Petrovič, Onderková, Marešová, Field, Nováková, libero: Chlumská.
Střídaly: Nálezková, Cebáková , Diatková.

Přerov: Langová, Rašková, Gálíková, K. Kohoutová, Pavelková, Holišová, libero: Přibylová.
Střídaly: L. Kohoutová, Skřičková, Šťastná.