PVK Přerov Precheza – VK TU Liberec 2:3 (-19, –11, 20, 27, –9)

Ač hrál v domácím prostředí přerovský tým, vstup do utkání se lépe povedl Liberci. Ten vedl v průběhu prvního setu až pětibodovým rozdílem.

Poté si vzal kouč PVK Juraj Mišík oddechový čas, po němž jeho svěřenkyně dotáhly na 18:20. To však bylo z jejich strany vše. Tečku za prvním setem udělala Technická univerzita přímým bodem z podání, kdy míč se jen tak-tak překulil přes pásku. Toto »prasátko« bylo předzvěstí druhé sady.

Ta se volejbalistkám Prechezy absolutně nevyvedla, když zaznamenaly první bod až za hrozivého stavu 0:7 a druhý při skóre 1:13. Poté už naštěstí pravidelně bodovaly, nicméně tento set vyhrál soupeř o čtrnáct míčů.

Třetí sada byla dlouho vyrovnaná. Oba celky se pravidelně střídaly ve vedení maximálně o dva body až do samotné koncovky. Od stavu 18:18 však pokládaly více míčů domácí hráčky, které nezbrzdily ani dva oddechové časy libereckého trenéra Bednáře, který nakonec musel unést ztrátu setu v poměru 20:25.

Velkým náporem ovšem vstoupil jeho celek do čtvrtého dějství. Vedl 7:1 a zdálo se, že si již v klidu dokráčí k celkovému vítězství v utkání. Opak byl však pravdou.

Domácí družstvo jakoby polité živou vodou začalo stahovat bod po bodu, až srovnalo na 18:18. Vyrovnaná partie poté pokračovala až do samotné koncovky, ve které měly více štěstí domácí hráčky a vynutily si tak závěrečnou zkrácenou hru.

I začátek teibreaku byl v režii libereckých hráček, které si pro ně od příznivého stavu 3:2 stále udržovaly alespoň jednobodový odstup.

Přerov hned po změně stran vyrovnal na 8:8, ale to už bylo naposled, co byl v bodovém kontaktu se soupeřem. Ten již držel utkání pevně ve svých rukou, pátou sadu vyhrál 15:9 a celkově 3:2 na sety.

„Nepochopitelný je pro mě začátek, které byl doslova tragický. Až ve třetím setu tým zabral a podařilo se nám vyrovnat. Tím, že jsme utkání z 0:2 dotáhli do tiebreaku, neznamenalo, že zvítězíme. Soupeř měl v koncovce páté sady více odvahy, byl důslednější, a tím pádem se i štěstí přiklonilo na jeho stranu. Vítězství Liberce bylo zasloužené, prohráli jsme však se ctí,“ řekl Deníku Juraj Mišík, kouč poraženého celku.

Další mistrovské utkání sehrají přerovské volejbalistky v neděli 16. listopadu na palubovce reprezentačního výběru juniorek ČR, který aby nasbíral zkušenosti, tak hraje s pověřením českého volejbalového svazu taktéž nejvyšší soutěž žen.

Sestava PVK Precheza: Míčková, Kotounová, Mrázková, Dřímalová, Hrabalová, Dýčková, libero Kapavíková – Chromečková, Goliášová, Zajícová – Baštanová, Zápotočná.