Šampionát se konal na dráze dlouhé 6 kilometrů, přičemž jednotlivé lodě startovaly v půlminutových intervalech.

Soutěžilo se v disciplínách skif a dvojka bez kormidelníka ve věkových kategoriích dorost, junioři a senioři. Veslařský klub Přerov vylovil ve Vltavě dvě medaile.

Nejlepšího výsledku z VK Přerov dosáhla Ivana Zapletalová, která v disciplíně skif juniorek získala stříbrnou medaili.

Na stupně vítězů ji doprovodila další přerovská závodnice Vendula Němečková, která s nepatrným odstupem skončila třetí. Pro tuto talentovanou veslařku to byl velmi překvapivý výsledek, protože do závodu nastoupila po krátkém tréninku, když většinu zimní přípravy vynechala kvůli nemoci.

Špatný zdravotní stav zamezil start Alexandře Vařekové, která by byla také adeptkou na jednu z medailí.

V disciplíně dvojka bez kormidelníka juniorek přerovské veslování reprezentovaly zkušené závodnice Lucie Volná a Aneta Oščádalová.

„Zůstaly však daleko za očekáváním, i když sedmé místo není špatné,“ pověděl vedoucí přerovské výpravy Petr Gerhát.

Ve skifu dorostenek vyslal VK Přerov do bojů o medaile dvě želízka. Lépe si vedla Pavlína Zapletalová, ale pro tu byla devátá příčka zklamáním. Naopak jedenáctým místem mile překvapila Eliška Olivíková.

V nejpočetnější kategorii skifu dorostenců sbírali zkušenosti dva Přerované, kteří jistě tvrdě nabyté zkušenosti předají svým kolegům, kteří se věnovali přípravě doma. Pro letošek hluboko v poli poražených zůstali na 35. místě Ondřej Kosík a ještě o příčku níž Michal Gerhát.

O něco lépe se vedlo junioru Romanu Kunovi. Ten předvedl slušný výkon, ale lepší než 22. pozice z toho nebyla.

„V kategorii seniorek do 23 let byla adeptkou na jednu z medailí Michaela Valentová, ovšem ani tato veslařka se pro nemoc závodů nemohla zúčastnit,“ připomíná Gerhát absenci další závodnice.

Ze startovních a výsledkových listin se neztratil Tomáš Vondrák. Tento odchovanec přerovského veslování reprezentuje v době studií pražskou Duklu a při neúčasti nejužšího reprezentačního týmu obsadil mezi seniory výborné třetí místo.

„Spokojeni jsme s výkonem našich dvou juniorek, které dosáhly na medaile. U ostatních předpokládáme v průběhu sezony další nárůst výkonnosti. Bohužel nemoci odstavily další naše silné veslařky Vařekovou a Valentovou. Do mládežnických reprezentačních výběrů by měly zasáhnout sestry Zapletalovy, Němečková a Vařeková. U závodnice Valentové věříme v brzké uzdravení a v nominaci na mistrovství světa do 23 let,“ dodal Petr Gerhát.

 (rv)