Už loni pověsil volant na hřebík Petr Švestka a závodní pauzu si pro rok 2011 dává také dvojnásobný mistr Evropy Ladislav Hanák, loni bronzový v divizi 3A do 1600 ccm. Tím hlavním důvodem je tříštívá zlomenina předloktí, kterou si přivodil při posledním závodě loňské sezony v Itálii. „Zadřel se mi motor, razantně jsem zpomalil a trefil mě soupeř. Odhodilo mě to na betonová svodidla a já si zlomil ruku o volant,“ vzpomíná Hanák.

Rekonvalescence se protáhne až hluboko do letošní sezony, a tak přerovský jezdec ročník 2011 vypouští. Dokonce prodal i auto. Pokud sežene dostatek finančních prostředků, dá se do stavby nového vozu. Práce má však stále dost, stará se totiž Marku Stloukalovi a Lotyši Janisu Boksovi o auta, která před časem postavil.

Evropský šampionát v autokrosu začíná už o tomto víkendu v Portugalsku. Letošní ročník má deset zastávek po zemích Evropy a jednou z nich je opět také Přerov. Na Hanou zavítají elitní jezdci starého kontinentu o víkendu 13. – 14. srpna, aby poměřili síly svých speciálů na sedmém závodu ME.

Kromě tohoto vrcholu letošní sezony hostí Přerovská rokle také mezinárodní mistrovství republiky v autokrosu. Už za dva měsíce 18. – 19. června.

Vedle těchto dvou prestižních závodů se Autoklub Přerov snaží na svou kilometr dlouhou trať dostat dva podniky amatérského MČR v autokrosu v termínech 28. – 29. května a 20. – 21. srpna. V plánu je také 21. – 22. května závod Racer bugy pro děti ve věku od 5 do 10 let. Mimo to se na rokli jezdí i závody hobbyautokrosu „Pohár dvou zemí“, kde můžete spatřit i amatéry ze Slovenska.

Už jistý je 8. května Crossrancing Cup – volný závod čtyřkolek a side. Na své si také přijdou milovníci terénních motorek. První zářijovou sobotu se v Přerovské rokli pojede Meteor Cup, který bude předzvěstí mezinárodního mistrovství republiky 9. října. Ovšem úplně prvním závodem bude už tuto neděli Přebor Moravy v motokrosu.

Přehled akcí na Přerovské rokli

17. dubna – Přebor Morava v motokrosu

8. května – Crossrancing Cup volný závod čtyřkolek a side

21. a 22. května – Pohár sponzorů autokros Racer Bugy – malé buginy

28. a 29. května – Amatérské MČR v autokrosu (možná)

18. a 19. června – Mezinárodní MČR v autokrosu

13. a 14. srpna – Mistrovství Evropy v autokrosu

20. a 21. srpna – Amatérské MČR v autokrosu (možná)

3. září – Závod Meteor cup v motokrosu

9. října – Mezinárodní MČR v motokrosu