Výběr mládežnických reprezentantů se přitom odvíjel z výsledků jednotlivců na trati 500 metrů. Z Kanoe klubu Přerov uspěli kanoista Martin Večerka, který si na ME zasoutěží na deblkánoi na 1000 metrů a čtyřkánoi na 500 metrů, a Gabriela Hermély, kterou čeká start v posádce čtyřkajaku na půl kilometru. V nejobsazenější kategorii kajakářů unikla jen o pověstný kočičí chlup nominace Janu Macháčkovi.

Skvělými pohárovými výsledky se ovšem blýskli i další přerovští závodníci, kteří si dojeli celkem pro 23 cenných kovů a na stupně vítězů se propádlovali pro 6 zlatých, 8 stříbrných a 9 bronzových medailí. Krom již jmenovaných juniorů zazářila zejména kanoistka Denisa Janáčková. Ač věkem žačka, proháněla i starší soupeřky, a to jak sama, tak ve dvojici s Lenkou Kotkovou, která si po přesedlání z kajaku užila podařenou premiéru na kánoi.

Přerovská 200 se zahraniční konkurencí

Úspěšní reprezentanti i ostatní mladé naděje přerovské kanoistiky se představili o uplynulém víkendu domácím příznivcům na 37. ročníku Přerovské 200 na řece Bečvě, při níž se mohli poměřit i se zahraniční konkurencí. Právě účast závodníků z okolních zemí svědčí o vzrůstající prestiži závodů v Přerově a tom, že úsilí, které zdejší Kanoe klub věnuje jak výchově členů, tak prezentaci navenek, se setkává s kladnou odezvou.

Autor: JAKUB GRMELA

Sobotní finále čtyřhry Zubr Cupu. Kubáňová/Tomanová (obě ČR) – Mandelíková (ČR)/Morginová (RUS) 6:4, 7:6(2). Vítězky Kubáňová s Tomanovou.
České vítězky čtyřhry Zubr Cupu: Cítily jsme se jako doma