V Týně nad Vltavou čekalo všechny kategorie 5 kilometrů s výjimkou benjamínků, kteří soutěžili na poloviční vzdálenost. Přerovská výprava čítající 21 závodníků a čtyři trenéry, z nichž se dva také chopili pádel, ukořistila celkem po pěti zlatých a stříbrných a tři bronzové medaile.

V juniorech kanoista Martin Večerka triumfoval na singlu i na deblu s domácím Vojtěchem Nováčkem. Na druhou příčku vystoupal Jan Macháček na deblkajaku s Patrikem Podraským ze Sparty. Kajakářka Gabriela Hermély k bronzu v jednotlivcích přidala kov stejné hodnoty ve dvojici s Valentýnou Beránkovou z Lokomotivy Bráník.

Druhé místo bylo souzené i dorostenci Vojtěchu Neradilovi, který jej vybojoval na singlkánoi a na deblu se sezemickým Adamem Rudolfem.

V žačkách zlatě zazářili kanoistka Denisa Janáčková v jednotlivkyních a kajakář Albert Šimek rovněž na singlu. Šimek spolu s Petrem Kotkem získali na deblkajaku stříbro.

Benjamínci Patrik Oharek a Vít Příkopa si na deblkánoi dopádlovali pro své premiérové bronzové medaile.

Nezaháleli ani trenéři. Mezi veterány Lucie Kotoučová zvítězila na singlkajaku a svůj start, rovněž v jednotlivcích, postříbřil kanoista Libor Šulák.

Místo odpočinku a oslav zamířila starší tréninková skupina pod vedením Libora Šuláka z Týna přímo na soustředění na slapský Oboz. Český pohár pokračuje v polovině května v Račicích již na krátkých tratích.

Autor: Jakub Grmela