Nominaci si vybojovaly i tři závodnice TJ Spartak Přerov, reprezentující tým severomoravské oblasti. Ilona Szárazová a Michaela Ambrožová předvedly své premiérové vystoupení na vrcholné domácí soutěži, Blanka Bořutová úspěšně obhájila druhé místo v kategorii žen z loňského roku.

Sobotní program vyplnilo sto závodnic, které se prezentovaly na gymnastickém koberci ve dvojboji sestav čtyř kategorií.

Nelehkou úlohu se startovním číslem jedna měla v základním programu první kategorie Ilona Szárazová.

Předvedla sestavu bez náčiní (známka 7,8 bodu) s velkou nervozitou, ale bez výrazných nedostatků. Švihadlo (7,1 b.) bylo klidnější, ovšem na provedení sestavy ještě čeká závodnici práce. Obsadila 22. pozici v kategorii družstev i jednotlivkyň.

V neděli soutěžily moderní gymnastky v kombinovaném programu, který je tvořen jednou povinnou sestavou na předepsaný hudební doprovod a volnou sestavou s povinnými prvky obtížnosti.

V kategorii III. VTp jedenáctiletá Michaela Ambrožová předvedla standardní výkon v sestavě se švihadlem ohodnocený známkou 6,05 bodu. Neprovedený prvek rovnováhy půlbodové hodnoty v sestavě bez náčiní se projevil na známce 6,8 b., což znamenalo celkové 15. místo v jednotlivkyních. Společně se svým družstvem severní Moravy 2 obsadila devátou pozici.

Blanka Bořutová se od svých soupeřek v kategorii žen liší výrazně nejen pohybovým projevem a dynamikou sestav, ale také náročnější choreografií. „Bohužel se jedná o atributy, které nejsou dostatečně ohodnocené ve známce v této kategorii," vysvětluje šéftrenérka Spartaku Přerov Iva Otáhalová.

Bořutová zacvičila vyrovnaně obě sestavy, švihadlo (8,1 b.), kužele (8,0 b.), ovšem na první místo nedosáhla. To rozhodčí přisoudili domácí závodnici Černé (16,25 b). Blanka s celkovou známkou 16,1 bodu získala stříbrnou medaili, stejně jako její tým severomoravské oblasti 1.

„Dosaženým výsledkem se zařadila mezi tři nejúspěšnější závodnice našeho oddílu, které v jarní části sezony stanuly na medailových postech na mistrovství republiky a získaly sedm cenných kovů," dodala Otáhalová.