„Jsem rád, že jsme potvrdili vzrůstající tendenci našich výkonů, že jsme konečně dokázali vyhrát 3:0 a odvážíme si důležité tři body. Zkusíme se přiblížit k play-off. Hlavně jsme se zklidnili a do baráže jsme dnes patrně poslali definitivně Šternberk. My se budeme snažit hrát lepší a lepší volejbal,“ hodnotil zápas po jeho skončení kouč vítězek Radim Vlček.

V úvodním setu se oba soupeři zpočátku přetahovali o nejtěsnější vedení. Jako první se bodově vzdálili hosté (9:9, 9:12), Sokol se sice stále držel na dostřel, jenže vyrovnat už nedokázal. Od stavu 22:23 získaly Přerovanky potřebné dvě výměny v řadě a po výsledku 22:25 vedly.

Do druhého dějství vtrhly domácí volejbalistky s viditelnou snahou nepříznivý průběh zvrátit (4:1, 6:3), ale záhy bylo vyrovnáno (7:7). Ještě jednou se Šternberk při podání Přibylové pokusil o trhák (9:11, 13:11), avšak protivník kontroval podáním McClellanové (13:16) a rázem byl na koni. Rozhodující úder zasadil Přerov při servisu exšternberské Lazárkové (16:19, 16:24) a vzápětí už díky výhře 25:17 vedl 2:0.

Přípravné utkání Bělotín - Želatovice na umělém trávníku v Hranicích.
VIDEO: Přes sníh a mrazivé podmínky sedm gólů. Bělotín vyzval Želatovice

Třetí část duelu byla znovu nejprve vyrovnaná, jako první se sice bodově utrhli hosté (5:7, 7:10), ovšem Sokol tentokrát rychle zareagoval a mířil za snížením (16:12, 18:14). Znovu však na podání zaúřadovala McClellanová (19:17, 19:23) a Přerovanky už šanci na třísetové vítězství nepustily. Po výsledku 21:25 a celkově 0:3 bylo dobojováno.

„Naším cílem bylo zatlačit soupeřky servisem. To se nám ale dařilo jenom místy. V rozhodujících chvílích utkání jsme zvolnili, a to se nám stalo osudným. Gratuluji Přerovu k vítězství,“ konstatoval domácí kormidelník Jan Drešl.

TJ Sokol Šternberk - Volejbal Přerov 0:3 (-22, -17, -21)

Rozhodčí: Olt, Peloušek.

Čas: 72 minut.

Diváci: 90.

Šternberk: Pjantkovská, Přibylová, Heilbornová, Kořínková, N. Látalová, Z. Látalová. Libero: Deninová. Střídaly: Chaloupková, Truksová. Trenér: Jan Drešl.

Přerov: Lazárková, Dlouhá, Kovačićová, Hůsková, McClellanová, Zatloukalová. Libero: Kulová. Střídaly: Oborná, Köhlerová, Šrámková. Trenér: Radim Vlček.