TJ Sokol Frýdek-Místek – PVK Přerov Precheza 3:2 (17, –24, 21, –22, 15)

Přerovský kouč Vladimír Sirvoň musel v prvním měření sil upravit sestavu, která se mu zřejmě díky vítězství osvědčila, a tak i ve Frýdku-Místku na liberu opět nastoupila Zajícová, na smeči Cebáková, jen na univerzálu tentokrát dostala prostor Mrázková. To vše ale jen v úvodu. Postupem času do hry zapojil i Gambovou, která šla na smeč, Cebáková na univerzál a Mrázková na lavičku.

Hosté si v úvodu vypracovali vedení 2:6, o které ovšem velice záhy přišli. I po prvním technickém timeoutu ale více bodovali, jenže poté přišel výpadek. Přerov vedl 10:12, ovšem soupeř zaznamenal šest bodů v řadě a odskočil na 16:12. Z toho už se Hanačky nevyhrabaly a do konce úvodní sady zaznamenaly jen pět bodů.

Po změně stran byla hra obou celků vyrovnaná, postupem času se ale Precheza dostávala do slibného náskoku, jehož vrcholem bylo vedení 10:17. Poté ale přišlo uspokojení a naopak šňůra soupeře, který odskočil na 21:18 a následně 23:20. Přerovanky důležitý set pro další vývoj utkání ale nakonec přece jen zvládly, zvítězily 24:26.

Třetí set byl vyrovnaný od začátku až do stavu kolem dvaceti. Oba celky se tahaly o každičký bod a žádný z nich nevedl větším rozdílem. Vše podstatné se tak odehrálo až v koncovce. Přerov vedl 17:19, ovšem Frýdek utekl na 22:20, samotný závěr už si pohlídal a ujal se opětovného vedení 2:1.

Celá čtvrtá sada byla jako na houpačce. Chvíli to vypadalo, že si Sokol zápas už nenechá vzít a rázem zase utkání směřovalo k tiebreaku. A tak to bylo stále dokola. Nejdříve vedli domácí 6:3, poté Přerov 6:8. Následně opět Frýdek 11:10 a pak zase Precheza 11:13. Před koncovkou to bylo 16:19, ovšem Sokolky zabraly a otočily na 21:20. Za tohoto stavu se ale opět přihlásil o slovo Přerov a třemi body v řadě uskočil na 21:23. Nakonec vyhrál 22:25 a vybojoval si rozhodující zkrácenou hru.

Vypadalo to, že si Frýdek v tiebreaku kráčí k jasnému vítězství, když vedl 9:5. Bláznivé utkání ale pokračovalo dál a Přerov pěti body v řadě otočil na 9:10. Dramatický závěr páté sady ale lépe zvládl domácí výběr, zvítězil 17:15, celkově 3:2 na sety a vynutil si tak třetí rozhodující utkání.

„Naší největší slabinou byl tradičně příjem. Když přihrávka fungovala, byli jsme lepší, jakmile odešla, šel výkon celého mančaftu strašně dolů. Naši hru tak opět provázely značné výkyvy ve stylu. Holky na tom třeba byly dobře, jenže zkazily pár příjmů, přestaly plnit taktiku, zapomínaly na herní disciplínu a na hřišti vznikal chaos. Potom se zase družstvo zvedlo, zanedlouho znovu znejistělo, vzápětí přišlo zlepšení, a tak pořád dokola. Chybí nám stabilita, schopnost udržet konstantní výkon na určité úrovni,“ uvedl trenér Sirvoň na klubovém serveru.

Sestavy

TJ Sokol Frýdek-Místek: Mazurová, Orlovská, Kubová, Janďourková, Törökovák Holingrová, libero Petrová. Střídaly: Závodná, Pavelková. Trenérka: Alexandra Dedková.

PVK Přerov Precheza: Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Mrázková, Cebáková, Pastulová, libero Zajícová. Střídaly: Gambová, Nucová. Trenér: Vladimír Sirvoň.

Stav série: Přerov-Frýdek-Místek 1:1 (3:1, 2:3).

Kdo z dvojice Přerov, Frýdek-Místek postoupí do bojů o páté místo, se rozhodne ve středu od 18 hodin na palubovce prvně jmenovaného celku. Kdo vyhraje, jede hned na druhý den hrát do Prahy na Slavii. Ten, který prohraje, si užije ještě pár dnů volna a v sobotu na své palubovce v sérii o sedmou příčku přivítá Ostravu.

Uniqa extraliga, play-off

Semifinále: Prostějov – Olymp Praha 3:0 (3:1, 3:0, 3:0), Brno – Olomouc 2:2 (3:0, 3:1, 0:3, 1:3)

O 5. – 8. místo: Přerov – Frýdek-Místek 1:1 (3:1, 2:3), Slavia Praha – Ostrava 2:0 (3:1, 3:0).