Harmonogram je rozčleněn do dvou dnů. V sobotu 1. září se od 11 hodin odjedou volné tréninky. Od 12.45 čekají jezdce měřené jízdy. První série rozjížděk začíná v 17 hodin, druhá a třetí je pak v plánu o den později se začátkem o půl desáté. Samotné finále odstartuje kolem čtvrté hodiny odpolední.

Přerovské barvy budou v kubatuře D3A do 1600 ccm reprezentovat Ladislav Hanák a Petr Švestka. Prvně jmenovaný je aktuálně vedoucím mužem šampionátu a je jisté, že bude svou pozici chtít minimálně uhájit. Velkou motivaci bude mít i Švestka, kterého může přední umístění posunout na vyšší příčky.

Kategorie D3 se nese pod nadvládou Petra Bartoše, který obhajuje titul. Divizi D1 (plechová auta) momentálně vládne litevské duo Naujokaitis a Simaška. Nebývale dramatická je situace v juniorech, kam se do převahy českých závodníků vtěsnal Rus Demkin.

Příjemným zpestřením bude i doprovodný program. Tatra tracktrial show, biketrialové exhibice, autogramiáda autocrossových reprezentantů, sobotní večerní ohňostroj, soutěže či atrakce pro děti, to je hlavní výčet z mnoha připravovaných akcí. V rámci zjednodušení dopravy je zajištěna také kyvadlová linka.