Přípravný turnaj juniorů patří mezi akce, které mají výběr do 17 let připravit na kvalifikaci na mistrovství Evropy, která se uskuteční v květnu příštího roku.

„Jsem rád, že se to podařilo uskutečnit. Ve spolupráci Českého svazu vodního póla a Klubu vodního póla Přerov se konečně po dlouhé době do města dostala tak velká akce. Je to jednoznačně úspěch a jsme spokojení,“ uvedl Petr Přikryl, jednatel KVP Přerov.

Ten je zároveň i předsedou sekce mládeže ČSVP. Prozradil tak více i o koncepci a plánech juniorského výběru.

„Scházíme se na pravidelných tréninkových kempech zhruba v měsíční periodicitě. Začali jsme tímto turnajem, v prosinci máme další akce,“ nastínil Přikryl.

Co tedy mladé české pólisty v nejbližší době čeká?

„Plánovány jsou tréninkové kempy v Rakousku a na Slovensku, je tam i velký přípravný turnaj EU Nations v Brně. Myslím, že příprava bude dostatečná, uvidíme, jak se projeví v květnu na kvalifikaci,“ doplnil Petr Přikryl.

V Přerově byli zástupci české reprezentace s výkony juniorů spokojeni. Češi s přehledem porazili Litvu i Moldavsko, v neděli dopoledne pak vyzvali suverénní Slováky v boji o zlato. Na východní sousedy už ale nestačili a padli zejména díky nepovedené druhé čtvrtině 3:11.

„Je to jednoznačně úspěch. Ve finále se Slovenskem šlo přeci jen vidět, že zkušenosti a výkonnost Slováků je trošku někde jinde. Ale klukům to ukázalo, o co by se ještě měli snažit, aby se dostali na mistrovství Evropy,“ uzavřel Petr Přikryl.

Výsledky ČR na turnaji v Přerově: ČR – Litva 14:8, ČR – Moldavsko 16:8, ČR – Slovensko 3:11
Konečné pořadí: 1. Slovensko, 2. Česko, 3. Litva, 4. Moldavsko

Tomáš Doležal
Doležal odstartoval triumf ve svátečních dresech. Jsou krásné, chválil