Vidět šla v útoku i na bloku, se 14 body byla po zkušené Vendule Měrkové nejčastěji bodující hráčkou svého týmu.

A hala ji dokonce odměnila skandováním jejího jména.

„Je to týmová hra, ale užila jsem si to. Fanoušky miluju,“ usmívala se sympatická Američanka.

Ta už druhou sezonu patří díky skvělému výskoku a agresivní smeči mezi stavební kameny přerovského útoku. Své přednosti ukázala i proti Šternberku, když pomohla k povinnému vítězství 3:1.

„Byla to výzva, asi jako každý zápas. Šternberk má dobrý tým. Nastoupily jsme a hrály mnohem lépe než v posledních několika utkáních. Komunikace na hřišti byla o hodně lepší, z toho máme radost,“ prozradila čtyřiadvacetiletá volejbalistka.

Zubřice se tentokrát dokázaly poprat i s výpadkem, který je stál druhý set, což mohlo outsidera nakopnout.

„Pár věcí jsme pokazily vlastními chybami. Servírovaly jsme do autu nebo do sítě, naše komunikace se taky zhoršila. Šternberk tam ale zrovna hrál dobrý zápas,“ uvědomovala si Vander Meerová.

TRÉNOVALA I S REPREZENTANTKAMI USA

Týmu nakonec pomohla k výhře 3:1 dvanácti úspěšnými útoky na síti při úspěšnosti 57 procent. V tomto ohledu to byl její nejlepší výkon sezony. K tomu přidala i dva úspěšné bloky.

Pokud budou mít její výkony vzestupnou tendenci, klidně může navázat na vydařené sezony v zámoří, kde za Ferris State University v Michiganu posbírala řadu individuálních ocenění (včetně prestižních celostátních) a v roce 2015 absolvovala i tryout reprezentačního týmu Spojených států do olympijského tréninkového centra. Do jednoho ze tří národních družstev USA tehdy nenakoukla.

Megan Vander Meerová
Megan Vander MeerováNarozena: 8. dubna 1994 v Grand Rapids, Michigan
Výška: 176 cm
Pozice: smečařka
Univerzitní tým: Ferris State Bulldogs

*Sezona 18/19:
Úspěšnost v útoku: 41%
Úspěšnost na příjmu: 39%
*zdroj: http://www.cvf.cz